ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח הרמת צוואר

ניתוח הרמת צוואר, מהו, מי צריך ואיפה עושים?

ניתוח הרמת צוואר – מהי מטרת הניתוח?

המראה שלנו נוטה כל הזמן להשתנות, וחלק מהשינויים באזור הצוואר עשויים להופיע עם השנים בתור רפיון העור, צניחת עודפי שומן, ריכוך שרירים ועוד. שינויים במראה הצוואר משפיעים גם על נראות אזור הפנים כולו ומכאן שדילדול צוואר עלול לשוות לפנינו מראה עייף ומבוגר הרבה יותר מכפי שהננו. אולם, התרבות המערבית מציעה לנו פתרון יעיל למדי לתופעה – ניתוח להרמת צוואר. מטרתו של הליך הרמת צוואר היא לטפל בגורם לתופעה באמצעות התערבות כירורגית ולהחזיר לצוואר את המראה הצעיר שאבד לו.

למי מתאים ניתוח להרמת צוואר ?

הניתוח מתאים הן לגברים והן לנשים אשר סובלים מצניחת עור בצוואר, אשר יכול להתבטא בסנטר כפול או במראה של צוואר מקומט. חשוב להדגיש שמבנה הפנים והצוואר שונה מאדם לאדם, לכן טווח הגילאים של אלו אשר מבצעים את הניתוח הוא רחב.

מהם הסוגים הקיימים של ניתוח הרמת צוואר?

ישנם מספר סוגים של ניתוחים להרמת צוואר. התאמת ההליך למטופל תעשה עם מומחה לכירורגיה פלסטית, שימליץ על סוג הניתוח המתאים, בהתאם לרמת הצניחה.

  • הסוג הראשון מטפל בעור בלבד, ומתאים לרמת צניחה קלה של עור הצוואר.
  • הסוג השני הוא ניתוח המתבצע בעומק הצוואר, סוג ניתוח זה הינו בעל רמת סיכון גבוהה יותר. 
  • סוג הניתוח השלישי בעצם משלב בין טיפול בעור, ברקמת השומן, ובעומק שרירי ההבעה. העיצוב של כל אחד מהם יתבצע בצורה נפרדת, דבר שיאפשר תוצאה מקסימלית ומעולה של עיצוב עור הצוואר.

מה קורה לפני הניתוח?

מתחילים בשלב תיאום הציפיות הין הרופא המנתח לבין המטופל. רופאים רבים מבצעים הדמיה לפני הניתוח, באמצעותה ניתן לקבל מושג של מראה הצוואר לאחר הניתוח. כל שלב ההכנה לניתוח, החל מפגישת הייעוץ הראשונית, מאפשר לכם גם להעריך את הכימיה שלכם עם הרופא המנתח, וחשוב שבמידה ועולים לכם לבטים או אם אתם חשים אי-נוחות בנוגע להסברים המסופקים, מומלץ לשתף את הרופא. על אף שההליך עצמו כמעט נטול סיכונים, עדיין מדובר בניתוח הדורש מיומנות רבה, ועל כן אין להקל ראש בשלב המקדים ובבחירת רופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

מה קורה לאחר שעוברים ניתוח הרמת צוואר?

לאחר הניתוח נוצרות צלקות, אך הן בדרך כלל ממוקמות מאחורי האוזן, מחלימות היטב ויהיה קשה להבחין בהן לאחר תקופת ההחלמה. זמן ההחלמה מניתוח הרמת צוואר אורך בדרך כלל כשבועיים, כאשר ההמלצה בתקופה זו היא להימנע מפעילות מאומצת, לא לשתות או לאכול מאכלים חמים, ולהימנע מחשיפה לשמש, ללכת לים או לבריכה. כמו כן, צריך להשתמש בחבישת לחץ על האזור המנותח. לאחר תקופת ההחלמה מניתוח הרמת צוואר, היתרון הגדול לאחר הניתוח הוא העובדה שהוא מחזיק מעמד קרוב ל-10 שנים. 

למה דווקא ד״ר יעקב בר?

כאשר מדובר על המראה הפנים שלנו, ועל ניתוח הרמת צוואר בפרט, אין מקום לפשרות. דוקטור בר הוא כירורג מומחה בתחום הרפואה הפלסטית והאסתטית, שצבר אין ספור שעות טיפול וניתוח, וביצע בהצלחה מאות ניתוחים להרמת צוואר. בעזרתו תוכלו לקבל את מראה הצוואר שתמיד רציתם.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל עמוד – מתיחת פנים.

בהצלחה!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: