ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

מתיחת בטן - ד"ר יעקב בר

מתיחת בטן – טיפים ועצות חשובות

אם עשיתם כבר מספיק ׳דיאטות׳, שמרתם על תזונה נכונה, הקפדתם על ביקורים קבועים במכון כושר ועדיין, הבטן שלכם רפויה ומדלדלת, כנראה שזה כבר לא תלוי בפעולות שתעשו.

במהלך השנים, הגוף שלנו משתנה, עובר לידות והריונות או ירידה דרסטית במשקל. כמובן שגם לגנטיקה יש משמעות רבה והשפעה על מבנה הגוף שלנו.

ישנם הריונות שגורמים לשרירים ולסיבי האלסטין בבטן להיקרע, לכן היא כבר לא תהיה מוצקה כשהייתה. העור מדלדל וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית תמיד חשובה ונחוצה, אולם בחלק מהמקרים לא בהכרח תשנה את מראה הבטן, ומכאן, הרבה פעמים, הדרך לקבלת החלטה לניתוח מתיחת הבטן קצרה.  

את הניתוח מומלץ לעבור אצל מנתח פלסטי מנוסה כמובן.

מה המטרה של ניתוח מתיחת בטן?

זהו ניתוח פלסטי, שמטרתו היא הסרת עודפים של שומן ועור והידוק שרירי דופן הבטן, עד קבלת מראה של בטן מתוחה ויפה.

ניתוח זה שכיח בקרב נשים לאחר שעברו מספר לידות, נשים עם שרירי בטן רפויים שנשארו להן עודפי שומן עקשניים, או לנשים וגברים שהיו שמנים בעבר, עברו מספר דיאטות משמעותיות, שגרמו לעור להראות כאילו הוא תלוי ונותרו עם עודפי שומן ועור בבטן.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, ומצריך לאחר מכן אשפוז לצורך השגחה. זמן הניתוח תלוי בכמויות השומן ועודפי העור שהצטברו בבטנו של המנותח, ובמידת רפיון שרירי הבטן שלו.  

לאחרונה אנו שמים לב לעלייה בביקוש לניתוח מתיחת בטן גם בקרב צעירים ואף אצל נשים שעוד לא הרו, מתוך רצון לקבל את התוצאה האסטית של בטן מתוחה לאורך זמן. חשוב להדגיש שהריונות לאחר הניתוח ישנו את מראה הבטן ובכל מקרה, ניתוח מתיחת בטן מחייב פגישת ייעוץ אצל מנתח פלסטי מומחה, שבה יערך תיאום ציפיות.

3 טיפים חשובים למנותחים שעברו ניתוח למתיחת בטן:

1.    עד חודש לאחר הניתוח יש להימנע מנשיאת משקל כבד.

2.    חשובה מאוד השמירה על הגיינה וניקיון ושימוש בסבון אנטיספטי, על מנת להימנע מזיהום באזור הצלקת.

3.    הקפידו לבקש מהרופא המנתח לבצע את קו החיתוך נמוך ככל הניתן, על מנת שהצלקת תבלוט כמה שפחות.

הניתוח מתאים למטופלים עם עודפי עור גדולים באופן משמעותי. בשיטה זו, מוציאים במהלך הניתוח את עודפי העור הנמצאים בבטן התחתונה: מאזור הטבור ועד שיער הערווה, ולרוחב הבטן- מעצם אגן אחת לעצם האגן השנייה.

מתיחת בטן אורכית

שיטה זו מתאימה למטופלים שריכוז העור העודף שלהם אינו בבטן התחתונה, אלא מעל ומתחת לטבור, כלומר באמצע הבטן. שיטה זו מכונה אורכית, כיוון שמתיחת הבטן בה מתבצעת לאורך הבטן.

מיני מתיחת בטן

ניתוח זה הינו פשוט יותר מהניתוחים שהוזכרו, היות והוא מתאים למטופלים שעודפי העור אצלם מרוכזים בבטן התחתונה, אך שרירי הבטן שלהם הינם חזקים ולא רפויים. בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלאה, ניתוח זה הוא קל ופשוט יותר. ומשאיר אחריו צלקת קטנה בבטן התחתונה.

 

לסיכום,

לפני שניגשים לניתוח מתיחת בטן חשוב להתייעץ עם רופא מנתח מומחה שיוכל לתת לכם את התוצאה המושלמת עלייה תמיד חלמתם.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: