ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

מהו ניתוח שאיבת שומן?

שאיבת השומן הינה הליך כירורגי אשר מאפשר להפחית את כמות השומן באיזורים שונים בגוף. יש לציין כי אין אפשרות לבצע שאיבות שומן בכל אזור שהוא – ניתן לשאוב אך ורק מאזורים בגוף בהם יש כמות שומנים מרוכזת, כגון איזור הבטן, הישבן, הירכיים, הסנטר ועוד.

האם ניתוח שאיבת שומן יכול להוות תחליף לדיאטה?

לא. ניתוח שאיבת שומן לא יוכל להוות תחליף לדיאטה מסודרת ולביצוע פעילות גופנית סדירה – הוא מיועד אך ורק עבור שאיבה של השומן אשר אינו יורד במהלך תהליך הרזייה רגיל. יש לציין כי הניתוח לא יכול להעלים גם תופעות הנלוות לשומן העודף, כגון צלוליט.

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן?

הליך של שאיבת שומן מתחיל בביצוע חתך, במיקום של בערך שני מ"מ מן האיזור ממנו מעוניינים להסיר שומן. לאחר מכן מוחדרת מחט חלולה, אשר מבצעת שאיבה באמצעות ואקום. המכשיר אליו מתבצעת השאיבה הינו שקוף, כך שהמנתח יכול לראות בכל שלב כמה שומן נשאב. במהלך ניתוח ממוצע, יצאו מן הגוף בין שניים לשלושה ליטרים של שומן.

על פי רוב, הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד. יוצא מכלל זה הינו המקרה בו מתבצעת שאיבה מכמה איזורים בגוף במקביל- אז הניתוח מתקיים תחת הרדמה מלאה.

החלמה מניתוח שאיבת שומן – כמה זמן נדרש?

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח שאיבת שומן אינו מאוד ארוך ביחס לזמן ההחלמה הנדרש להליכים כירורגיים אחרים. בדרך כלל, אין צורך בתחבושות לאחר סיום ההליך. עם זאת, יש ללבוש מכנסי לחץ, גרב לחץ או חגורת לחץ במשך שלושה שבועות מהיום בו בוצע הניתוח. בנוסף לכך, לא ניתן להתקלח במהלך היממה הראשונה לאחר ההליך.  לאחר שבוע בלבד, ניתן לשוב לעבודה. עם זאת, מומלץ להמנע במשך שלושה שבועות מפעילות גופנית או מפעילות פיזית מאומצת.

חשוב לציין כי התוצאה הסופית אינה נראית מיד בסיומה של שאיבת שומן, וזאת בשל הנפיחות שנוצרת באיברים בהם בוצע הניתוח. לכן, יש להמתין בערך שלושה חודשים עד לירידה מלאה בנפיחות, על מנת להבחין בתוצאה הרצויה של ירידה בהיקפים.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – ניתוחים אסטטיים – מאמר שאלות ותשובות

 

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: