שאיבת שומן

ד״ר בר - ניתוח שאיבת שומן

גברים ונשים שהינם בעלי משקל גוף עודף ושעורם גמיש הם המתאימים לביצוע ניתוח זה. אנשים שמנים אינם יכולים לעבור ניתוח זה למרות ששאיבת שומן מתקשרת כמעט אוטומטית לאנשים שמנים אך ההיפך הוא הנכון. רוב המנותחות שעוברות שאיבת שומן מבצעות את הניתוח בכדי לפתור בעיה נקודתית של ריכוז שומן לא רצוי.

הניתוח בא לפסל את הגוף באמצעות סילוק מצבורים לא פרופורציונלים של שומן שאינם משתנים בעת ירידה במשקל או בספורט.

שאיבת שומן בבטן

גברים ונשים שהינם בעלי משקל גוף עודף ושעורם גמיש הם המתאימים לביצוע ניתוח זה. אנשים שמנים אינם יכולים לעבור ניתוח זה למרות ששאיבת שומן מתקשרת כמעט אוטומטית לאנשים שמנים אך ההיפך הוא הנכון

רוב המנותחות שעוברות שאיבת שומן מבצעות את הניתוח בכדי לפתור בעיה נקודתית של ריכוז שומן לא רצוי.

הניתוח בא לפסל את הגוף באמצעות סילוק מצבורים לא פרופורציונלים של שומן שאינם משתנים בעת ירידה במשקל או בספורט.

 

שאיבת שומן פותרת את בעיית השומן לצמיתות

שאיבת שומן פותרת את בעיית השומן לצמיתות באזור בו התבצעה השאיבה. שינויים בתנודות המשקל לאחר הניתוח יכולות ליצור מצב של השמנה מפצה וכך אזורים אחרים בגוף יסבלו מהצטברות שומנים.

לפיכך חשוב לציין כי שמירה על משקל יציב ותקין ישמר את התוצאה לאורך זמן.

ראו מאמר באתר הכללית

 

לפני שאיבת השומן קודם מסמנים את האזור

הניתוח מבוצע ע”י סימון האיזור המיועד לשאיבה,מבוצעת הזרקת של תמיסה פיזיולוגית המסייעת להפרדות תאי השומן דרך חתכים בערך של חמישה מילימטר המוצנעים בכפל עור או באיזורים אנטומים שקשה לראותם.

 

שואבים את השומן באמצעות צינורית

מבעד לחתך מוחדרת צינורית בקוטר 3-4 מילימטר בעזרתה שואבים את תאי השומן אל מחוץ לגב אל תוך מיכלי השאיבה.לאחר הניתוח תופרים את החתכים וחובשים עם מחוך לחץ אשר מוטעם למטופלת.

 

למה חשוב לשמור על המשקל גם לאחר השאיבה?

השמנה אחרי ניתוח גורמת לניפוח תאי שומן קיימים ולהגדלתם אך לא להצמחת תאי שומן חדשים באיזור,לפיכך חשוב לציין כי שמירה על משקל יציב ותקין ישמר את התוצאה לאורך זמן.

 

מתי לחזור לשיגרה אחרי הטיפול?

מותר להתרחץ כבר למחרת הניתוח ורצוי לא לשהות זמן רב במיטה אלא להתהלך,המחוך אמור להקל על מהלך ההחלמה לסלק את הנפיחות מהר יותר ולעזור בכיווץ העור.

 

את המחוך לובשים עד חודש בהתאם להיקף הניתוח. לאחר הניתוח יתכנו שטפי דם ונפיחויות אך ניתן לחזור לשגרה לאחר מספר ימים.

ניתוחי שאיבת שומן - תוצאות

שאלות נפוצות בנושא שאיבת שומן

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח שאיבת שומן אינו מאוד ארוך ביחס לזמן ההחלמה הנדרש להליכים כירורגיים אחרים. בדרך כלל, אין צורך בתחבושות לאחר סיום ההליך. עם זאת, יש ללבוש מכנסי לחץ, גרב לחץ או חגורת לחץ במשך שלושה שבועות מהיום בו בוצע הניתוח. בנוסף לכך, לא ניתן להתקלח במהלך היממה הראשונה לאחר ההליך.  לאחר שבוע בלבד, ניתן לשוב לעבודה. עם זאת, מומלץ להמנע במשך שלושה שבועות מפעילות גופנית או מפעילות פיזית מאומצת.

חשוב לציין כי התוצאה הסופית אינה נראית מיד בסיומה של שאיבת שומן, וזאת בשל הנפיחות שנוצרת באיברים בהם בוצע הניתוח. לכן, יש להמתין בערך שלושה חודשים עד לירידה מלאה בנפיחות, על מנת להבחין בתוצאה הרצויה של ירידה בהיקפים.

הליך של שאיבת שומן מתחיל בביצוע חתך, במיקום של בערך שני מ”מ מן האיזור ממנו מעוניינים להסיר שומן. לאחר מכן מוחדרת מחט חלולה, אשר מבצעת שאיבה באמצעות ואקום. המכשיר אליו מתבצעת השאיבה הינו שקוף, כך שהמנתח יכול לראות בכל שלב כמה שומן נשאב. במהלך ניתוח ממוצע, יצאו מן הגוף בין שניים לשלושה ליטרים של שומן.

לא. ניתוח שאיבת שומן לא יוכל להוות תחליף לדיאטה מסודרת ולביצוע פעילות גופנית סדירה – הוא מיועד אך ורק עבור שאיבה של השומן אשר אינו יורד במהלך תהליך הרזייה רגיל. יש לציין כי הניתוח לא יכול להעלים גם תופעות הנלוות לשומן העודף, כגון צלוליט.

שאיבת השומן הינה הליך כירורגי אשר מאפשר להפחית את כמות השומן באיזורים שונים בגוף. יש לציין כי אין אפשרות לבצע איבות בכל אזור שהוא- ניתן לשאוב אך ורק מאזורים בגוף בהם יש כמות שומנים מרוכזת, כגון איזור הבטן, הישבן, הירכיים, הסנטר ועוד.