מידע חשוב על שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מתבצעת כיום בעשרות קליניקות ברחבי הארץ. המקצועיות ביניהן מציעות שאיבה מכל חלקי הגוף בהם ישנו מצבור שומן, אחד הפופולריים שבהם הוא הסנטר, או בשמו האחר "הסנטר הכפול". לכל מי שנמאס להסתובב עם סנטר כפול שאינו מחמיא יכול בהחלט לבחור לבצע את הפרוצדורה הרפואית הזו, שאיבת שומן מהסנטר, שאינה נחשבת למסובכת מאד אך יש לה תוצאות טובות בהחלט.

הסיבות להצטברות שומן באזור הסנטר

הסיבה הראשונה היא השמנה, אנו אוכלים המון אוכל מהיר המכיל כמויות גדולות של שומן. ההשמנה באה לידי ביטוי בכל חלקי הגוף אך גם כאשר עושים דיאטה נשארים להם מצבורי שומן קטנים במקומות מסויימים בגוף, אחד מהם הוא הסנטר. סיבה נוספת היא פשוט גנטיקה, ישנם אנשים רזים מאד עם סנטר כפול, זאת משום שהמבנה הגנטי שלהם הינו כזה האוגר שומן באזור הסנטר. לרוב גם לאמא או לאבא של המטופל יהיו סנטר כפול שכזה.

השיטה הפופולריות ביותר

השיטה הפופולרית ביותר לטפל בעניין היא שאיבת שומן מהסנטר. באמצעות חתך קטן אותו יוצר המנתח במקום שאינו בולט לעין מוחדר הנקז ושואב את השומן המיותר מן העור, המנתח דואג לפסל את הרקמות בהתאם לצורך, לשאוב או השומן המיותר ולחזק את האזור.התוצאות המיוחלות לאחר שאיבת שומן מהסנטרלאחר כחודש בלבד לאחר הניתוח ניתן כבר לראות את התוצאות במלואם. המראה החדש יהיה בדרך כלל רענן יותר, רזה וחטוב יותר.על מנת להגיע למראה טוב בצורה אידיאלית יש להמתין כחמישה עד שבעה שבועות מזמן הניתוח, להתאוששות מלאה של האזור.

הסיכונים האפשריים

כל ניתוח טומן בחובו סיכון, גם ניתוח שאיבת שומן מהסנטר הנחשב לפשוט וקל יחסית. זיהומים, שטפי דם, אי נוחות וכאב הם רק חלק מהתופעות שיש לקחת בחשבון. תהליך ההחלמה אינו פשוט והוא כולל גם חבישת תחבושת לחץ על הצוואר למשך שבוע ימים. יש לקחת חופש ולנוח עד להסרת התחבושות. מטרתן היא לשמור על עיצוב הפנים לאחר הניתוח ולמנוע נפיחות. התייעצו עם הרופא טרם הניתוח ובדקו האם יש באפשרותכם, נפשית ופיזית, את היכולת לעמוד בתהליך.