שלוש עובדות מעניינות על שאיבת שומן ברגליים

שאיבת שומן ברגליים ובכלל נחשבת לפעולה פולשנית המתבצעת בחדר הניתוח על ידי מנתח שהוסמך והוכשר לבצע פרוצדורה מסוג זה. רוב הרופאים ייבחנו היטב את מועמדותו של הפציינט לניתוח וייבדקו האם אכן מדובר במקרה בו לא ניתן להתמודד עם בעיית השומן בדרכים אחרות, כמו ספורט או טיפול תזונתי למשל.הסיבה לבדיקה הקפדנית ולכך שהרופאים אינם מתלהבים לבצע שאיבת שומן הינה שתופעת ההשמנה רחבה מאד ונוגעת לאנשים, גברים ונשים בכל הגילאים והמגזרים, ההנחה הטבעית היא שניתן לבצע שלל פעולות על מנת של להשאיר את הגוף שמן, לפני שקופצים לנתח ולהתערב בצורה כירורגית.

כיסי שומן עבים

לעומת זאת אנשים הסובלים מרפיון של העור כתוצאה מכיסי שומן עבים במקומות שונים בגוף כגון הירכיים למשל, הינם מועמדים טובים ורצויים לעבור את פרוצדורת שאיבת שומן ברגליים. זאת משום שבמקרים מסויימים גם ספורט ותזונה המשולבים היטב בצורה הנכונה ביותר לא ייפרקו את השומן שהצטבר בתאים אלו ולא פעם הם יוצרים ירידה באיכות החיים.

שאיבת שומן ברגליים: קרסוליים, ירכיים ושוקיים

שאיבת שומן ברגליים יכולה להתבצע במספר אזורים. חשוב לציין כי מטרתו של הרופא אינה לשאוב כמה שיותר שומן אלא לשאוב כמות ריאלית באופן סובייקטיבי ובצורה סמטרית, אחידה ופרופורציונלית ליתר חלקי הגוף של הפציינט.שאיבה תחת הרדמה מקומית בלבד כיום ישנן מספר שיטות המאפשרות ביצוע שאיבת שומן ברגליים כאשר המטופל אינו שרוי בהרדמה מלאה אלא חלקית בלבד. חומרי הרדמה חזקים מוזרקים לגופו יחד עם תמיסות המלח והחומרים שאמורים לגרום לתאי השומן להתפרק ביתר קלות. כך מורדמים האזורים המטופלים בלבד והמנתח יכול להורות למטופל כיצד להמשיך ולשתף פעולה עם הרופאים לאורך הפרוצדורה כולה ולהיטיב את התהליך. 

החלמה מהירה וקלה יחסית

החלמה מניתוח שאיבת שומן ברגליים בשיטה זו נחשבת לפשוטה הרבה יותר מניתוח בהרדמה מלאה. לפני הכל אין צורך להתמודד עם ההתאוששות הארוכה מההרדמה המלאה ותופעות הלוואי שלה. מלבד זאת מיד לאחר השאיבה עצמה בשיטה החדשנית ניתן לרדת מהמיטה ולהסתובב, כך שזמן ההחלמה קצר משמעותית ומאפשר חזרה לחיים נורמטיביים ונעימים לאחר כמה ימים בלבד.