מידע חשוב על שאיבת שומן בפנים

הפנים הם הבבואה שלנו כלפי העולם החיצוני, אנו מטפחים אותם, מורטים את השערות המותרות שעליהן, מאפרים אותם, מורחים קרמים במאות שקלים, שומרים עליהם באמצעות משקפיים, כובע ומה לא. אך לעיתים בשל נסיבות שונות המראה של הפנים אינו טוב כפי שהיינו רוצים. הסיבה לכך לא פעם היא הצטברות שומנים. הדרך להיפטר מהם? שאיבת שומן בפנים כמובן.

הסיבות להצטברות שומנים בפנים

גנטיקה, משקל יתר, מבנה פנים מסויים ועוד הם רק חלק מהסיבות הגורמות לשומן מיותר להצטבר לנו באזור הפנים והצוואר. לעיתים אין דרך להילחם בתופעה אלא פשוט להוציא החוצה את השומן הזה ולשנות את מראה הפנים בהליך מעט פולשני אך בהחלט לא מורכב מאד.

אילו אזורים ניתן לשאוב

באופן כללי מאזור הפנים ניתן לשאוב את הלחיים, העפעפיים (בניתוח הרמת עפעפיים עדין מאד הכולל הסרת שומנים גם מכיסי השומן שתחת העיניים), הצוואר, הסנטר.

באיזה גיל אפשר לבצע שאיבת שומן בפנים

מומלץ שלא לעבור שאיבת שומן בפנים בגיל צעיר, זאת משום שלאחר שאנו מתבגרים או יותר נכון מזדקנים נוצר לפתע חוסר משמעותי של שומן באזור הלחיים, מה שגורם למראה נפול של כיסי הלחיים (ולא מעט אנשים אפילו בוחר לבצע ניתוח למילוי כיסי הלחיים למראה רענן יותר).שאיבת שומן בפנים מומלץ לבצע בגיל מבוגר יותר (מעל גיל 50), כך ניתן להעריך טוב יותר את המראה העתידי של אזור הפנים ולבדוק האם קיים באמת צורך לנתח או שמא אפשר לטפל בכך מעט אחרת.

הסיכונים בתהליך שאיבת שומן מהפנים

כמו בכל ניתוח שאנו בוחרים לעבור גם כאן ישנם מספר סיכונים. הסיכון הגדול ביותר נוסע מהעובדה שהניתוחים בחלק מהמקרים מתבצע בהרדמה כללית. מלבד זאת יש לקחת בחשבון אפשרות לזיהום או לדימום. באופן כללי הסיכויים לתופעות שכאלו לאחר ניתוח שאיבת שומן מהפנים קטן באופן משמעותי.

על תהליך ההחלמה והריפוי

ההחלמה אורכת כשבועיים בהם מראה הפנים נפוח וייתכנו כאבים עזים. לאחר מכן ברוב המקרים תרד הנפיחות והמראה ייתייצב עם הזמן. בתוך עשרה ימים ניתן לשוב לפעילות רגילה ושגרתית.