כל מה שרציתם לדעת על שאיבת שומן בירכיים

בוודאי שמעתם על ניתוחי שאיבת שומן שונים, האם ידעתם שאחד הפופולריים ביותר הוא ניתוח שאיבת שומן בירכיים? ידוע כי נשים וגם גברים צוברים שומן רב באזור הירכיים. האזור הזה נתון לגדילה משמעותית בעת השמנת יתר למשל. אך לא רק, גם אנשים שאינם שמנים במיוחד סובלים לא פעם מאזור ירכיים מלא מאד, הסיבות יכולות להיות גם גנטיות או רפואיות (לאחר הריון, בעיות ברכיים והשמנה ועוד).

שאיבת שומן בירכיים, הליך רפואי ואסתטי

ההליך המתבצע בעת שאיבת שומן בירכיים אינו אסתטי גרידא, מדובר בסופו של דבר גם בהליך רפואי שמטרתו להקל על הפציינט את ההליכה, בחירת הבגדים וגם לחזק לו את הבטחון העצמי. מי שאינו מרוצה מן המראה שלא רקר משום שירכיו כבדות יכול בהחלט לשפר אותם באמצעות שאיבת שומן שכזו.

למי זה מתאים?

הניתוח מתאים לנשים או גברים בריאים שעברו את גיל 18 ומעוניינים לטפל בבעיה שנוצרה להם, תוך שהם מבינים את התהליך המצפה להם ואת תקופת ההחלמה שיש לקחת בחשבון, שאינה פשוטה ומלווה כאב. מלבד זאת ישנם מועמדים טובים יותר לניתוח והם בעלי עור עבה ומתוח (כאשר העור מדולדל או דק יחסית התוצאות עלולות להיות שלא משביעות רצון).

שלבי ניתוח שאיבת שומן בירכיים

באמצעות חתכים המתבצעים באזורים שונים ברגליים (בירכיים בעיקר) מכניסים את מוט השאיבה המחדיר לפני הכל נוזל מיוחד שתפקידו בעצם להפוך את רקמת השומן לרכה יותר תוך שמירה על יתר כלי הדם ואחרים ולשמור על כך שהנשאב הינו שומן בלבד. לאחר מכן נתפרים החתכים חזרה בצורה מיטבית כך שלא אמורים להישאר סימנים או צלקות לאחר ההחלמה המלאה.

כאבים והחלמה

רקמת השומן ורקמות אחרות סובלות מטראומה קשה בעקבות פרוצדורת שאיבת השומן בירכיים. עם זאת אין פגיעה ישירה ברקמות אלו כך שתופעות הלוואי של הניתוח הם כאב גדול ותקופת החלמה ארוכה יחסית. לאחר חודשיים ניתן לציין החלמה ראשונית ורק לאחר חצי שנה ניתן לראות את התוצאות במלואם.הסיכונים האפשריים בניתוח שאיבת שומן בירכיים הם שטפי דם, חוסר תחושה במקום, זיהומים, צלקות, מראה עור רפוי, גליות, דימום ועוד. יש להתייעץ עם רופא מוסמך טרם ביצוע הניתוח.