המדריך המלא לשאלות ותשובות על שאיבת שומן בבטן

היכן כדאי לבצע שאיבת שומן בבטן?

שאיבת שומן בבטן זו פרוצדורה רפואית לא פשוטה, לכן יש לבצע אותה רק אצל רופא מוסמך, בעל ידע רב ועשרות ניתוחים מהסוג הזה ברזומה כמו גם אמצעים טכניים חדשניים ביותר בתחום.

באילו שיטות מומלץ לבצע את ההליך?

ישנן מספר שיטות אך כולן מתבצעות באותה הדרך. החדרת נוזל להמסת השומן, החדרת לייזר להמסת השומן ועוד. כל אחת מהן מתחילה כאשר מבצעים מספר חתכים קטנים בבטן הפציינט ממנה מחדירים מוט היונק פנימה אל מיכל חיצוני את רקמות השומן העודפות, את השליטה במוט מבצע המנתח הבוחר לעצב את מראה הגוף באמצעות ניתוב המוט אל רקמות מסויימות ופיסול הרקמות הללו לטעמו ביד מיומנת.

מאיזה גיל ניתן לבצע את הפרוצדורה?

מומלץ להמתין עם ניתוח שאיבת שומן מהבטן לגיל בו הגוף מעוצב לחלוטין. כמו כן, בשל הסיכונים הכרוכים בתהליך מוטב לבחור בדרכים פחות פולשניות לטיפול בבעיית בטן שמנה או שומנית כגון ספורט, דיאטה מבוקרת ועוד.

מהם הסיכונים שיש לקחת בחשבון?

תופעות כגון דימום או זיהום, שטפי דם וכאב עז אינן נדירות אלא שכיחות למדי לאחר ניתוחים מהסוג הזה. שאיבת שומן בבטן עשויה להתלוות בהם ובסיכונים נוספים כגון תסחיף ריאתי כתוצאה מקריש דם העולה אל המוח ועוד. סיכונים ישנם בכל ניתוח יש להתייעץ עם הרופא טרם ביצוע ההליך על מנת לוודא כי המצב הרפואי הכללי מאפשר מינימום סיכונים.

האם ההחלמה אכן מאד קשה?

ההחלמה מניתוח שאיבת שומן אינה נחשבת לקשה אלא מדורגת קלה עד בינונית. עם זאת יש לקחת בחשבון כאבים עזים בימים שלאחר הניתוח, אותם ניתן לשכך באמצעות משככי כאבים. יש לחבוש את האזור בתחבושת לחץ על פי המלצת הרופא.מה ההבדל בין שאיבת שומן בבטן לשאיבה בכל אזור אחר בגוף?ההבדלים קטנים יחסית. כל שאיבות השומן כמעט מתבססות על אותה שיטה ומתבצעות באותה הדרך. אזור הבטן רגיש יותר לפעולות כגון: נשימה, אוכל, הליכה ותנועה בכלל, זאת יש לקחת בחשבון כחלק מקשיי תהליך ההחלמה.