אם עשיתם כבר מספיק ׳דיאטות׳, שמרתם על תזונה נכונה, הקפדתם על ביקורים קבועים במכון כושר ועדיין, הבטן שלכם רפויה ומדלדלת, כנראה שזה כבר לא תלוי בפעולות שתעשו.

במהלך השנים, הגוף שלנו משתנה, עובר לידות והריונות או ירידה דרסטית במשקל. כמובן שגם לגנטיקה יש משמעות רבה והשפעה על מבנה הגוף שלנו.

ישנם הריונות שגורמים לשרירים ולסיבי האלסטין בבטן להיקרע, לכן היא כבר לא תהיה מוצקה כשהייתה. העור מדלדל וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית תמיד חשובה ונחוצה, אולם בחלק מהמקרים לא בהכרח תשנה את מראה הבטן, ומכאן, הרבה פעמים, הדרך לקבלת החלטה לניתוח מתיחת הבטן קצרה.  

את הניתוח מומלץ לעבור אצל מנתח פלסטי מנוסה כמובן.

מה המטרה של ניתוח מתיחת בטן?

זהו ניתוח פלסטי, שמטרתו היא הסרת עודפים של שומן ועור והידוק שרירי דופן הבטן, עד קבלת מראה של בטן מתוחה ויפה.

ניתוח זה שכיח בקרב נשים לאחר שעברו מספר לידות, נשים עם שרירי בטן רפויים שנשארו להן עודפי שומן עקשניים, או לנשים וגברים שהיו שמנים בעבר, עברו מספר דיאטות משמעותיות, שגרמו לעור להראות כאילו הוא תלוי ונותרו עם עודפי שומן ועור בבטן.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, ומצריך לאחר מכן אשפוז לצורך השגחה. זמן הניתוח תלוי בכמויות השומן ועודפי העור שהצטברו בבטנו של המנותח, ובמידת רפיון שרירי הבטן שלו.  

לאחרונה אנו שמים לב לעלייה בביקוש לניתוח מתיחת בטן גם בקרב צעירים ואף אצל נשים שעוד לא הרו, מתוך רצון לקבל את התוצאה האסטית של בטן מתוחה לאורך זמן. חשוב להדגיש שהריונות לאחר הניתוח ישנו את מראה הבטן ובכל מקרה, ניתוח מתיחת בטן מחייב פגישת ייעוץ אצל מנתח פלסטי מומחה, שבה יערך תיאום ציפיות.

3 טיפים חשובים למנותחים שעברו ניתוח למתיחת בטן:

1.    עד חודש לאחר הניתוח יש להימנע מנשיאת משקל כבד.

2.    חשובה מאוד השמירה על הגיינה וניקיון ושימוש בסבון אנטיספטי, על מנת להימנע מזיהום באזור הצלקת.

3.    הקפידו לבקש מהרופא המנתח לבצע את קו החיתוך נמוך ככל הניתן, על מנת שהצלקת תבלוט כמה שפחות.

הניתוח מתאים למטופלים עם עודפי עור גדולים באופן משמעותי. בשיטה זו, מוציאים במהלך הניתוח את עודפי העור הנמצאים בבטן התחתונה: מאזור הטבור ועד שיער הערווה, ולרוחב הבטן- מעצם אגן אחת לעצם האגן השנייה.

מתיחת בטן אורכית

שיטה זו מתאימה למטופלים שריכוז העור העודף שלהם אינו בבטן התחתונה, אלא מעל ומתחת לטבור, כלומר באמצע הבטן. שיטה זו מכונה אורכית, כיוון שמתיחת הבטן בה מתבצעת לאורך הבטן.

מיני מתיחת בטן

ניתוח זה הינו פשוט יותר מהניתוחים שהוזכרו, היות והוא מתאים למטופלים שעודפי העור אצלם מרוכזים בבטן התחתונה, אך שרירי הבטן שלהם הינם חזקים ולא רפויים. בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלאה, ניתוח זה הוא קל ופשוט יותר. ומשאיר אחריו צלקת קטנה בבטן התחתונה.

לסיכום,

לפני שניגשים לניתוח מתיחת בטן חשוב להתייעץ עם רופא מנתח מומחה שיוכל לתת לכם את התוצאה המושלמת עלייה תמיד חלמתם.

ניתוח מתיחת בטן

איך מתבצע תהליך מתיחת הבטן?

במהלך ניתוח מתיחת הבטן מפריד המנתח את העור ותת העור (השומן) מדופן הבטן עד לגובה קו הצלעות, תוך הרמת מתלה של עור ושומן ושימור הטבור במקומו. שכבת השרירים נשארת חשופה ומאפשרת את הידוקה על ידי תפרים למצב אשר משטח את דופן הבטן ומביא להצרת המותניים. לאחר מכן מסירים את עודפי העור והשומן ומושכים את החלק העליון של עור הבטן כלפי מטה. נדרש חתך נוסף להוצאת הטבור במיקומו החדש, תוך ניסיון לשפר את מראהו.

לקראת סיום הניתוח

לקראת הסיום המנתח תופר ומהדק את העור במיקומו החדש, תוך מתיחת עור הבטן, דבר אשר לרוב מביא גם להרמה קלה של אזור הערווה ,וכן להרמת הירכיים מלפנים. בסיום הניתוח מותירים נקז לרוב למשך יממה, בכדי למנוע הצטברות נוזלים או דם, הבטן נתמכת ע”י מחוך לתקופה של כשבועיים.

ד״ר בר - מתיחת בטן

ניתוחי בטן

מתיחת בטן מתאים לנשים לאחר לידות או לגברים ונשים לאחר הרזיה מסיבית, כאשר התוצאה היא רפיון שרירי, עודפי עור ובטן נפולה.הניתוח נועד להסיר את עודפי העור ולהדק את שרירי הבטן. פעולה משלימה היא שאיבה של השומן המיותר. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ- 3 שעות.

 

מתי אפשר לחזור לשגרה לאחר סיום הניתוח?

הצלקת שנותרת נמצאת ברוחב הבטן התחתונה מעל לשיער הערווה. המיקום המדויק והאורך יקבעו לפי היקף עודפי העור הקיימים.במהלך הימים הראשונים תחושו בכאב ואי נוחות ויהיה קשה להלך זקוף,הבטן תהיה נפוחה וכואבת ולמשך השבוע הראשון תצטרכו ליטול נוגדי כאבים ואנטיביוטיקה למנוע זיהום. ניתן לחזור לפעילות מלאה לרוב לאחר כ-3 שבועות

סיבוכים אפשריים במתיחת הבטן

שטפי דם זיהום בפצע, לרוב נמנע ע”י נטילת אנטיביוטיקה. נמק שולי החתך לרוב במרכז הבטן כתוצאה ממתח רב של העור.הסיכון לסיבוכים בניתוח זה גדלים אצל מעשנים וסכרתיים

 

ניתוחי מתיחת בטן- תוצאות