ניתוח מתיחת בטן

איך מתבצע תהליך מתיחת הבטן?

במהלך ניתוח מתיחת הבטן מפריד המנתח את העור ותת העור (השומן) מדופן הבטן עד לגובה קו הצלעות, תוך הרמת מתלה של עור ושומן ושימור הטבור במקומו. שכבת השרירים נשארת חשופה ומאפשרת את הידוקה על ידי תפרים למצב אשר משטח את דופן הבטן ומביא להצרת המותניים. לאחר מכן מסירים את עודפי העור והשומן ומושכים את החלק העליון של עור הבטן כלפי מטה. נדרש חתך נוסף להוצאת הטבור במיקומו החדש, תוך ניסיון לשפר את מראהו.

לקראת סיום הניתוח

לקראת הסיום המנתח תופר ומהדק את העור במיקומו החדש, תוך מתיחת עור הבטן, דבר אשר לרוב מביא גם להרמה קלה של אזור הערווה ,וכן להרמת הירכיים מלפנים. בסיום הניתוח מותירים נקז לרוב למשך יממה, בכדי למנוע הצטברות נוזלים או דם, הבטן נתמכת ע”י מחוך לתקופה של כשבועיים.

ד״ר בר - מתיחת בטן

ניתוחי בטן

מתיחת בטן מתאים לנשים לאחר לידות או לגברים ונשים לאחר הרזיה מסיבית, כאשר התוצאה היא רפיון שרירי, עודפי עור ובטן נפולה.הניתוח נועד להסיר את עודפי העור ולהדק את שרירי הבטן. פעולה משלימה היא שאיבה של השומן המיותר. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ- 3 שעות.

 

מתי אפשר לחזור לשגרה לאחר סיום הניתוח?

הצלקת שנותרת נמצאת ברוחב הבטן התחתונה מעל לשיער הערווה. המיקום המדויק והאורך יקבעו לפי היקף עודפי העור הקיימים.במהלך הימים הראשונים תחושו בכאב ואי נוחות ויהיה קשה להלך זקוף,הבטן תהיה נפוחה וכואבת ולמשך השבוע הראשון תצטרכו ליטול נוגדי כאבים ואנטיביוטיקה למנוע זיהום. ניתן לחזור לפעילות מלאה לרוב לאחר כ-3 שבועות

סיבוכים אפשריים במתיחת הבטן

שטפי דם זיהום בפצע, לרוב נמנע ע”י נטילת אנטיביוטיקה. נמק שולי החתך לרוב במרכז הבטן כתוצאה ממתח רב של העור.הסיכון לסיבוכים בניתוח זה גדלים אצל מעשנים וסכרתיים

 

ניתוחי מתיחת בטן- תוצאות