ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

עיצוב סנטר

שמים את הסנטר ב-CENTER: עיצוב הסנטר

ניתוחים לתיקון הסנטר נפוצים ושכיחים יותר מבעבר. אם בעבר התמקדו בניתוחי אף, מתיחת פנים, אוזניים ועיניים, היום נראה כי גם הסנטר קיבל מקום מכובד ברשימת הניתוחים, זאת למרות שמיקומו בתחתית הפנים, מתוך הבנה שהוא מעניק לו מסגרת המשפיעה על כל מראה הפנים. באמצעות הניתוח או הטיפול לעיצוב הסנטר, ניתן לעדן את מבנה הפנים, וישנם מטופלים רבים אשר דיווחו על כך שהתהליך הצעיר אותם, אם כי מטרתו העיקרית היא ליצור מבנה פנים פרופורציונלי יותר.

ניתוח לעיצוב סנטר – כל מה שרציתם לדעת:

למי מתאים?

מי שמרגיש שאינו מרוצה ממראה פניו עם דגש על אזור הסנטר, כדאי שיפנה ליעוץ אצל כירורג פלסטי מומחה בתחום, שיוכל לבדוק ולאתר את הבעיה ואת הדרך לפתרון. ישנם סוגי סנטר שהם מולדים, יש שינויים שמתרחשים ככל שהשנים עוברות והגוף מתבגר, מאבד נפח ושומן וכמובן כאשר כוח המשיכה עושה את שלו. בבעיות מולדות כדאי לבצע את הניתוח אחרי גיל ההתבגרות, כאשר הפנים סיימו להתעצב. במידה ומדובר בבעיות אסתטיות שונות ניתן לעבור את הניתוח גם בגילאים מבוגרים יותר, ובעצם כל זמן שהמצב הבריאותי מאפשר זאת.     

אז מה עושים?

תיקון הסנטר תלוי בתוצאה שאליה רוצים להגיע. ראשית יש לבדוק איזה תיקון יש לבצע. האם נדרשת פעולה שטחית יחסית או שמא יש לתקן את מבנה הסנטר החל מהעצם. ישנן ארבע שיטות טיפול מובילות המבוצעות בהתאם לשינוי הנדרש. 

  1. ניתוח שאיבת שומן מהסנטר. ניתוח קל יחסית הנעשה באמצעות חתך קטן בתחתית הסנטר, דרכו מבצעים שאיבה והמסת שומן בסנטר ליצירת מראה חטוב ומהודק יותר. לאחר כמה שעות התאוששות, אפשר לחזור הביתה. במהלך השבוע שלאחר הניתוח, יש צורך לחבוש תחבושת מיוחדת ומהודקת אשר תמנע נפיחות ובצקות.
  2. שיטה נוספת, שטחית יותר, נעשית בטיפול מקומי. מרדימים את האזור בהרדמה מקומית ומזריקים חומרים נוזליים סינטטיים המתקבעים באזור אליהם הוזרקו. הטיפול עצמו אינו אורך זמן רב אך התוצאה נשמרת לאורך זמן, כמעט כמו בשתלים.
  3. השיטה השלישית עושה שימוש בשתלי סיליקון המוחדרים לאזור המבוקש בכדי להגיע לצורת הסנטר המבוקשת. את השתלים אפשר להכניס דרך החלק התחתון של הסנטר או דרך חלל הפה, כאשר הבחירה נעשית על-ידי הרופא בהתאם למיקום השתל.
  4. השיטה הרביעית היא האגרסיבית ביותר והיא נדרשת רק אם יש צורך לעשות הקטנה במבנה הסנטר, במידה והוא גדול או רחב מידי. בשיטה זו מלטשים ומשייפים את העצם או אפילו חותכים אותה, כך שתתאים למבנה הפנים ותעניק לו צורה רכה ופרופורציונלית יותר. הניתוח בשיטה זו הוא מורכב יותר, וההחלמה הנדרשת ארוכה יותר מכיוון שמדובר בהליך שמשפיע עד רמת העצם. 

למה אפשר לצפות אחרי הניתוח או הטיפול?

ניתוח לעיצוב סנטר מקנה לפנים מראה פרופורציונלי ונעים יותר. לעיתים ישנה תחושה של מראה צעיר יותר, אך זו בהחלט הרגשה סובייקטיבית. לרוב, תוצאות הניתוח יחזיקו מעמד למשך תקופה שבין שנים בודדות ועד לעשרים שנה, כתלות בסוג הטיפול שבוצע אך גם בביולוגיה האישית של האדם שנותח.

ניתוחים פלסטיים וניתוחים אסתטיים זמינים היום יותר מתמיד ואין צורך לוותר על החלום. אם אתם מרגישים חוסר פרופורציה בפנים, או אם אתם מעוניינים לתקן את אזור הסנטר, ד"ר יעקב בר הוא מומחה ברפואה פלסטית ואסתטית ובעל ניסיון רב בניתוחי פנים.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: