ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח מתיחת בטן

שוקלים לעבור ניתוח מתיחת בטן? הנה כמה דברים שכדאי לדעת!

דיאטה או ביקורים תכופים בחדר הכושר לא יכולים להוריד את עודפי העור והשומן בבטן, המופיעים בדרך כלל אחרי ירידה חדה במשקל או לאחר הריון. במצבים כאלו, אין משמעות למשטר התזונה והאימונים שיינקטו, ואם רוצים לקבל בטן שטוחה יש צורך בביצוע ניתוח מתיחת בטן. בעזרתו של ד"ר יעקב בר, סיכמנו עבורכם מדריך המפרט את כל הדברים שחשוב לדעת אם אתם שוקלים לעבור ניתוח מתיחת בטן. 

מה זה ניתוח מתיחת בטן?

בגדול, ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי בו עודפי עור ושומן מהבטן מוצאים החוצה שרירי דופן הבטן מהודקים לטובת קבלת בטן שטוחה ומתוחה. ניתוח זה, המתבצע בהרדמה מלאה, נפוץ במיוחד עבור נשים לאחר הריונות או אנשים שביצעו בעבר שאיבת שומן או קיצור קיבה. 

מתי כדאי לעשות ניתוח מתיחת בטן?

ככלל, את הניתוח יש לבצע רק כאשר אתם שלמים ובטוחים עם המשקל שלכם בעת ההליך. כלומר, אם מתוכנן הריון נוסף, או שיתכן ותהיה עליה או ירידה דרסטית במשקל, עדיף שלא תעשו את הניתוח כרגע מפני שתוצאותיו לא יוכלו להישאר לאורך זמן. זכרו, ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח פלסטי אסתטי לחלוטין, ואין בו שום אלמנט בריאותי, אלא אם כן עודפי העור גורמים לקפלים שמתחתם נוצרים זיהומים.  

מה כולל ההליך הכירורגי?

כאמור, הליך זה מתבצע תחת הרדמה מלאה, כשלאחר מכן המנותח נשאר להשגחה קצרה. בניתוח עצמו, המנתח הפלסטי יחתוך ויפריד את העור והשומן מדפנות הבטן עד לגובה הצלעות, ויתפור את שכבת השרירים החשופה עד לקבלת מראה בטן שטוחה ומהודקת. לאחר מכן, הטבור ימוקם מחדש על מנת להקנות לבטן מראה טבעי ויפה ככל האפשר. הניתוח עצמו אורך בממוצע בין 3 ל- 4 שעות.

מה הם הסיכונים הכרוכים בהליך זה?

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח זה ישנם סיכונים אפשריים. ראשית, מדובר בניתוח בהרדמה מלאה, כך שקיימים הסיכונים הטבעיים בביצוע הרדמה. שנית, קיימת תמיד אפשרות לסיכונים כירורגיים בסיסיים כמו זיהום, דימום פנימי, פגיעות עצביות וכדומה. מומלץ מאוד לבצע בדיקה גופנית ובדיקת דם טרם הניתוח על מנת לקבל תמונת מצב ברורה ככל האפשר של המצב הגופני שלכם בזמן הניתוח. 

נושא נוסף שיש לקחת לתשומת הלב הוא הצלקות. אנשים רבים חוששים מביצוע ניתוחי מתיחת בטן בגלל החשש מצלקות לאחר הניתוח. מנתחים פלסטיים מנוסים, יודעים לבצע את הניתוח בצורה כזו שהצלקת שתישאר תהיה קטנה ודקה ככל האפשר, וכן שתהיה ממוקמת במקום מוסתר מתחת לקו בגד הים. 

מה הוא תהליך ההתאוששות?

במהלך הימים הראשונים לאחר הניתוח סביר שהמטופל ירגיש כאבים ונפיחות באזור הבטן, וכן קושי בביצוע פעולות יום יומיות והליכה. במהלך ימים אלה, מומלץ לנוח ככל האפשר ויש ליטול תרופות אנטי דלקתיות. חזרה מלאה לשגרה אפשרית בדרך כלל כשלושה שבועות לאחר הניתוח, אך כל מקרה לגופו ויש תמיד להישמע לכל הוראות הרופא והצוו הרפואי במלואן. 

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: