ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

כל מה שחשוב לדעת על שאיבת שומן - ד״ר יעקב בר

שאיבת שומן – כל מה שחשוב לדעת

ניתוח שאיבת שומן הוא פתרון מצוין לאנשים הסובלים מריבוי שומן באזורים מסוימים, אך הוא פחות יתאים לאנשים הסובלים מהשמנה משמעותית וקיצונית, אנשים כאלה מתאימים יותר להיות מועמדים לניתוח לקיצור קיבה.

הניתוח מוריד עודפי שומן מהגוף שלנו ומצמצם שומן ממקומות מסוימים שבהם המטופל מרגיש לא בנוח – למשל בירכיים או בבטן.

אבל, חשוב מאוד לדעת מבעוד מועד שניתוח שכזה לא ישאב את השומן לצמיתות, כך שאמנם באותו האזור לא יצוצו תאי שומן חדשים, אך מנותחים שעברו ניתוח שאיבת שומן צריכים להקפיד על תזונה ואורח חיים בריא, על מנת שתאי השומן באזור שנשאב לא יתחילו ׳לתפוח׳. תאי השומן בגוף שלנו הם קבועים, אלו שנשאבו מהגוף אינם נוצרים מחדש, אך אלה שנשארו עלולים לתפוח. עודפי קלוריות "יתיישבו" קודם באזורים אחרים, אך עלולים להופיע גם באזורים שנשאבו כתוצאה מתפיחת תאי השומן הנותרים. 

שאיבת שומן – מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח 

העור שומר על האלסטיות שלו עד גיל 40-45, לכן מומלץ לעשות את הניתוח לפני. כך, למשל, אישה צעירה אחרי לידה צפויה לחזור לעצמה ללא שום קושי למרות המתיחה העצומה שעברה הבטן במהלך ההריון. לעומתה, יולדת מבוגרת יותר תתקשה לחזור לגזרתה והעור יישאר רפוי עד מדולדל.

ניתן לדמות את תאי השומן בגוף לבלונים קטנים. בזמן שאנחנו אוכלים הבלונים מתנפחים וכשאנחנו אוכלים פחות, נפח הבלונים מצטמצם. כמות הבלונים עוברת אלינו בתורשה ודיאטה לא תשנה אותה, אך כן נוכל לצמצם את נפחם.

למעשה, במהלך הניתוח מוציאים חלק מתאי השומן החוצה כך שבגוף נשארת כמות נמוכה יותר.

שאיבת שומן כאמור, היא אינה ירידה במשקל, כיוון שמדובר בניתוח שמסיר באופן כירורגי רקמות שומן שהצטברו באזורים שונים בגוף כמו ירכיים, בטן, או זרועות. אלו אזורים שבדרך כלל דיאטה או התעמלות לא יוכלו להביר את הצטברות השומן.

ניתוח  לשאיבת שומן מתאים לנשים וגברים, בעלי משקל יציב ותקין ומצב גופני טוב.

איך מתכוננים לקראת ניתוח שאיבת שומן?

יש צורך להגיע בדרך כלל ל-2 פגישות מקדימות עם הרופא המנתח, בהן תיעשה סקירה על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, יערך תיאום ציפיות לגבי הניתוח ותוצאותיו ותעברו על סיכונים או תופעות לוואי אפשריות. בנוסף, המנתח יוודא שיש מספיק שומן באזורים אותם המטופל מבקש לנתח וכי הפתרון לבעיה הוא אכן שאיבת שומן.

איך ומה קורה בניתוח?

שאיבת שומן מתבצעת בהרדמה כללית. התהליך נעשה באמצעות חורים קטנטנים המבוצעים באזור הרצוי, דרכם מוזרקת תמיסה מיוחדת המנפחת את הרקמה על מנת שניתן יהיה לבצע את השאיבה. כאן מתחיל תהליך פיסול הגוף והוצאת יותר או פחות תאי שומן.

מיד לאחר הניתוח המטופל מועבר לחדר התאוששות למספר שעות, ומשם לביתו למנוחה והחלמה.

לאחר הניתוח כנראה תורגש אי נוחות ויוותרו סימנים כחולים באזורים שנותחו. הכאבים ניתנים לטיפול על ידי משככי כאבים, ואת התוצאה הסופית רואים בדרך כלל אחרי מספר חודשים.

לסיום, במידה וחשבתם לבצע ניתוח שאיבת שומן, חשוב לדעת שניתוח זה מחייב שינוי משמעותי בתזונה ובאורח החיים כדי לשמור על התוצאה החטובה שמתקבלת לאחר הניתוח.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – ניתוחים אסטטיים – מאמר שאלות ותשובות

בהצלחה!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: