ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ד"ר יעקב בר - מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטיקה

רשלנות רפואית – רשלנות בניתוחים פלסטיים וכירורגיים

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים וכירורגיים

ההגדרה היבשה של המונח רשלנות רפואית, הינה אי נקיטה של זהירות מספקת מצד הגורם המטפל, כך שבמהלכה נגרם נזק למטופל שלא היה אמור להיגרם, אלא עד אותה הרשלנות  עצמה.

רשלנות רפואית מהווה עילה לתביעת נזיקין. עורכי דין המתמחים בתחום זה, חייבים להכיר היטב גם את עולם המשפט וגם את עולם הרפואה.תחום זה, הינו מורכב ועולה יותר לכותרות, בשל המודעות הרבה לתחום זה. ניתן למצוא הרבה תביעות של רשלנות בתחום הרפואי, לגבי יולדות, נשים הרות, אי ביצוע ניתוח קיסרי בזמן, או התרשלות במהלך הלידה שגרמה נזק לאם או לעובר. ניתן למצוא תביעות רבות של הורים אשר הרופאים לא ביצעו למשל, בדיקות גנטיות בזמן ההיריון ואף  יכלו למנוע מום מולד. אם מומים אלה, היו מתגלים בזמן, ההיריון היה מוסק וסבלם של ילדים חיים, היה נמנע.

גם בתחום מחלות הסרטן, ניתן למצוא תביעות רבות של מטופלים כנגד רופאים. תפקידם של עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית יהיה להוכיח באמצעות מסמכים רפואיים שהרופא  האונקולוג לא אבחן בזמן את מחלת הסרטן ולבנתיים, התפתחו גרורות במקומות שונים בגוף. אבחון מוקדם ונכון של המחלה, עשוי היה למנוע את התפתחות המחלה שכן, גילוי מוקדם ובזמן של סרטן, עשוי לטפל נכון באיבר הנגוע ולהביא את החולה להחלמה מלאה.

תביעות רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

אנו חיים בתרבות שמקדשת את היופי והמראה הצעיר וכל מה שקשור למודעות החיצונית. היום ניתוחים פלסטיים כמו הגדלת חזה, זמינים יותר, הן בקרב מנתחים פלסטיים פרטיים והן באמצעות קופות החולים. למרבה הצער, לא כל הניתוחים הפלסטיים מסתיימים בצורה הטובה. במקרים מסוימים, המטופלים יוצאים מאוכזבים מהניתוח עם תוצאה שונה לחלוטין מזו שציפו לה. יש לציין, כי חוסר שביעות רצון המטופל, אינה בהכרח עילה לתביעת נזיקין, בגין רשלנות רפואית, אם מול הרופא או אם מול המוסד הרפואי.

בכדי לבסס עילה לתביעת הנזיקין  בגין רשלנות רפואית, על המטופל להוכיח באמצעות עורך דין רשלנות רפואית, כי נגרם לו נזק פיזי כמו נכות למשל, עיוות או פגיעה בתפקוד שנוצרו בגלל הניתוח הפלסטי או שמצבו של המטופל או המטופלת, הידרדרו  עקב אותו ניתוח שלא צלח. ישנם עורכי דין המתמחים בתחום הרפואי והם אלה שצריכים לייצג מטופלים בתביעות מסוג זה.

רשלנות של רופאים כירורגיים

במקרים רבים מתבצעים ניתוחים והליכים רפואיים ע"י רופאים שהם אינם רופאים בכירים. מאוד מקובל שכאשר מטופל מתעורר מניתוח קשה או לאחר סיבוך בניתוח, להזעיק את מנהל המחלקה או רופא בכיר בזמן חירום, על מנת שיעניק עזרה או התייעצות. במידה והוכח כי רופא שהוא אינו נחשב בגדר רופא כירורג בכיר, שביצע ניתוח במטופל והניתוח הסתבך ואותו רופא נמנע מלקרוא מיד לרופא בכיר, בית המשפט, יראה בכך חריגה מהנורמה של התנהגות הרופא. כאשר יוכח בבית המשפט, כי אותו רופא חרג מהנורמות ולא דאג לשלום החולה, בית המשפט יקבע כי הרופא התרשל בתפקידו.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – הסיכונים הכרוכים בניתוח אף?

בהצלחה!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: