ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח תיקון אף

ניתוח תיקון אף: כל מה שצריך לדעת לפני שמקבלים החלטה

בניתוחים פלסטיים וניתוחי אף, כמו כמעט בכל ניתוח, יש היתכנות לסיבוכים ותקלות לכן לעיתים יש צורך בביצוע ניתוח נוסף. אם גם אתם עשיתם ניתוח אף מכל סיבה שהיא, והניתוח לא צלח, אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם, תיקונים לניתוחי אף הם עניין שגרתי למדי עבור מנתחים פלסטיים ואינם מסובכים במיוחד. בעזרתו של ד"ר יעקב בר, סיכמנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על תיקונים לניתוחי אף.

מה הוא תיקון לניתוח אף ומתי נרצה לעשות אותו?

אף על פי שניתוחי אף מהווים את הנתח הגדול ביותר של ניתוחים פלסטיים ברחבי העולם, גם בהם עלולות לקרות מספר תקלות שעשויות לגרום לתוצאות לא מספקות. ניתוחי התיקון לניתוחי אף, הינם ניתוחים משניים המתבצעים בכדי לתקן את השגיאות והתקלות שנגרמו במהלך ניתוח האף הראשוני. ישנם מספר גורמים שבגינם נרצה לבצע ניתוח אף נוסף לתיקון הניתוח הקודם, הכוללים בין היתר חוסר שביעות רצון של המנותח מהאף החדש שלו או שלה, מחיצות עקומות, הסרה עודפת של רקמות ושל סחוס ומקרים קשים יותר הגורמים לקושי בנשימה.

את ניתוח התיקון נרצה לבצע אך ורק לאחר ההתאוששות מהניתוח הראשון, ולאחר שהתוצאות הסופיות נראות לעין, כלומר לפחות שנה לאחר הניתוח הראשון. לרוב, ניתוחי תיקון לניתוח אף מתבצעים על ידי המנתחים הפלסטיים המקצועיים והמנוסים ביותר, כיוון שניתוחים אלו דורשים בדרך כלל עבודה מורכבת יותר הכוללת איתור ואפיון הנזקים שנוצרו בניתוח הקודם.

איך נראה תהליך הניתוח וההחלמה?

לרוב, ההכנות המקדימות לקראת ניתוחי תיקון מזכירים את אלו שלפני ניתוח אף ראשוניים. הניתוח עצמו עלול להיות קשה יותר עבור המנתח ויצריך ממנו עבודה מורכבת יותר, מכיוון שבמקרים רבים העור והרקמות באף נפגעו כתוצאה מהניתוח הראשון. נרצה להדגיש שוב, שעבור ניתוחי תיקון יש לפנות אך ורק למנתחים פלסטיים מנוסים ומיומנים בביצוע ניתוחים מסוג זה, וזאת בכדי שיוכלו לדעת כיצד לבצע את העבודה בצורה המיטבית ועם השיטות המתאימות ביותר.

הליך ההחלמה מניתוחי התיקון דומה גם הוא במידה רבה לניתוחי אף ראשוניים, אך מומלץ לשים לב ולהקפיד מאוד על ההנחיות שתקבלו מהרופא המנתח ועל כל כללי הבטיחות על מנת שלא תפגמו בהחלמה.

מה כדאי לדעת לפני שבוחרים מנתח פלסטי לתיקון ניתוח אף?

בתור אנשים שכבר עברו הליך כירורגיית אף אחד אתם וודאי יודעים שכדאי לבחור בקפידה את המנתח שיבצע את ניתוח התיקון שלכם. מנתחים פלסטיים מקצועיים ומנוסים יהיו קשובים לצרכים ולטענות שלכם, יבהירו לכם כראוי מה הוא הליך הניתוח אותו אתם הולכים לעבור ומה הם הסיכונים הכרוכים בכך. חשוב מאוד לבחור מנתח שיבין את המצוקה והתסכול שלכם, ויקשיב לסיבות בגינן אתם לא מרוצים מתוצאות הניתוח הראשוני. כמו כן, מומלץ להיות קשובים גם לדעות ולעצות של המנתח עצמו, שכן ישנם מקרים שאינם מצריכים ניתוח בהם הסיכון גבוה מהתמורה. 

חשוב גם לזכור שלא כל המנתחים מסכימים לבצע ניתוח תיקון לאחר שמנתח אחר ביצע את הניתוח הראשון, אלא בוחרים לבצע תיקונים רק לניתוחים שלהם עצמם. 

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: