ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח פלסטי

ניתוח פלסטי – חלום שיכול להתגשם

ניתוח פלסטי – מהו?

הרבה אנשים חולמים על שיפוץ מראה גופם או פניהם – מתיחת פנים, הרמת צוואר או חזה, ניתוח אף, תיקון עפעפיים נפולים, שאיבת שומן וכו'. בעזרת הניתוחים הפלסטיים חלומות אלו יכולים להתגשם. בכתבה זו יסביר ד״ר יעקב בר – ממובילי הרופאים המומחים בארץ בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית – כל מה שחשוב לדעת על ניתוחים פלסטיים שונים.

מקורה של המילה "פלסטי" הוא ביוונית ומשמעותה היא – "בעל יכולת לשינוי צורה". מעניין לדעת שהפלסטיק שאנו מכירים קיבל את שמו מכיוון שניתן לשנות את צורתו ללא מאמץ בעזרת חימום או לחץ. ואכן, מטרתו של הניתוח הפלסטי הוא לתקן פגמים מסוגים שונים באמצעות התערבות כירורגית.                                                                              

קיימים ניתוחים פלסטיים רבים ומגוונים – חלקם מורכבים יותר ואחרים מורכבים פחות, אך כל אחד מהם נועד כדי לשנות גודל, מראה או מבנה של איברים בגוף ולעיתים אפילו להסירם. ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי צריכה לנבוע מרצון פנימי חזק לבצע שינוי ולשפר את הטעון שיפור, וחשוב שלא תתקבל  בעקבות לחץ חברתי או גחמה רגעית.                                                                                       

לבצע שינוי זהו צעד לא פשוט ומשמעותי, אך בהחלט יכול להיות פתח להתחלה חדשה ולשיפור הדימוי העצמי והרווחה הנפשית.                         

הניתוחים הפלסטיים הנפוצים בישראל הם: במקום הראשון שאיבת שומן, אחריו הגדלת חזה ובמקום השלישי ניתוח אף. אצל נשים צעירות – ניתוח הגדלת חזה, ניתוח אף ושאיבת שומן. אצל נשים מבוגרות – ניתוח לתיקון צניחת עפעפיים ומתיחות פנים.  אצל גברים – ניתוחי אף ושאיבות שומן.

ניתוח מתיחת צוואר

עם השנים עור הצוואר מאבד מחיטובו הטבעי וצונח מטה, מצטבר בו שומן ומראהו בשל כך עייף ומבוגר. ניתוח מתיחת צוואר נועד להעניק לאזור  מראה צעיר יותר ע"י טיפול בעור הנפול ועיצוב הסנטר.                                            

לניתוח זה מגיעים בדרך כלל נשים או גברים המצויים בעשור החמישי או השישי לחייהם, להם צניחה של רקמות הצוואר ורפיון עור. תופעות אלו הן אכן תוצאה של גיל אבל גם של תורשה, נזקי עישון, תזונה לקויה וחשיפה לנזקי השמש.                                                                            

לאנשים מתחת לגיל 40 שלהם פנים שמנות וסנטר כפול מומלץ תחילה על דיאטה ואח"כ על שאיבת שומן באזור התת-סנטרי ובצוואר.        

בפגישת היעוץ לפני הניתוח המנתח בודק את הפנים והצוואר, את תנועתיות הפנים, טיב העור ומעריך את מצבו של הסנטר. במהלך הניתוח נמתחות רקמות הצוואר, מוחזרות למיקומן הטבעי ועודפי העור המיותרים מוסרים. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית ומשכו  תלוי במידת מורכבותו ועשוי להשתנות ממטופל למטופל.                                                                        

את התוצאה הסופית ניתן לראות לאחר כ- 4 חודשים לערך, אז תוכל המטופלת להנות מצוואר חטוב, סנטר מחודד ומראה צעיר ויפה ללא עודפי עור ושומן. 

ניתוחי הרמת עפעפיים 

צורת העיניים קובעת במידה רבה את מראה פני האישה. לכן, כשהעפעפיים נפולים, הגבות צונחות ותחת העפעפיים התחתונים נוצרים קמטים ושקיות – האישה נראית עייפה, לפעמים עצובה ומבוגרת. ניתוח הרמת עפעפיים משפר ללא היכר את מראה הפנים ואת הבעתם בזכות שינוי מבנה העפעפיים.                                                                

לפני הניתוח יש לגשת לבדיקת רופא עיניים מקיפה, כדי לשלול בעיות עיניים שעלולות להחמיר כתוצאה מהניתוח.                                            

ניתוח להרמת עפעפיים מתבצע בהרדמה כללית ומשכו תלוי במורכבותו. בעפעפיים העליונים מבוצע חתך בקפל העליון, כך שהצלקת תהיה מוסתרת בקפל הטבעי של העין וכריות השומן והעור העודף נכרתים. בעפעפיים התחתונים מבוצע החתך מתחת לקו הריסים במקום נסתר וגם כאן נכרתים עודפי העור והשומן. התוצאה הסופית נראית לאחר 2-3 חודשים לערך – העין נראית יפה, רעננה, עם עפעפיים מורמים והאישה זוכה למחמאות רבות על מראה הצעיר.

ניתוח אף

נחשב לאחד מהניתוחים המסובכים ברפואה האסתטית, אך עם זאת אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר שקיימים בתחום. יש המשווים את מנתח האף לאומן שמפסל אותו לפי בקשת המטופל.                            

האף נמצא במרכז הפנים ולכן מהווה גורם מרכזי באסתטיקה שלהם. מסיבה זו, בעיות במראה האף יכולות להשפיע על הביטחון העצמי של המטופל ועל תחושתו הנפשית. הסיבות לניתוח יכולות להיות: אף רחב או גדול במיוחד, אף בעל מראה נשרי, בליטה על האף (גבנון), נחיריים גדולות, אסימטריות של האף או בעיות נשימה. מומלץ לא לבצע את ניתוח האף לפני סיום ההתפתחות הפיזית וגדילת האף לגודלו המקסימלי (בסביבות גיל 16). 

ניתן לנתח את האף בגישה סגורה, שבה מבצע המנתח חתכים בתוך האף ולא מבחוץ, וכן בגישה פתוחה בה מבוצע חתך קטן בבסיס האף ואז ניתן לראות את מבנה האף הפנימי. שני סוגי הניתוחים מתבצעים בהרדמה כללית. בניתוח מעצב המנתח הפלסטי את האף ואת הסחוס בהתאם למטרת הניתוח ולרצונו של המטופל.                                                                                     

את התוצאה הסופית ניתן לראות בשלמותה רק אחרי שנה, אבל השינוי במראה מורגש בטווח המיידי יחסית, לאחר שהנפיחות יורדת.

ניתוח מתיחת בטן

בטן מוצקה, חטובה ומתוחה נחשבת בעיני רבים לאסתטית ומושכת. לעומת זאת – אדם בעל בטן נפולה, בעלת סימני מתיחה עם עור עודף וקפלי שומן, נתפס כלא אסתטי ולא אטרקטיבי. אך באופן טבעי, בתהליך ההזדקנות הבטן מאבדת את חיטובה הטבעי, השרירים ורקמות החיבור נחלשים והעור נעשה רפוי, בעיקר לאחר הריון או שינוי במשקל הגוף.                                                                                               

תוצאות הניתוח לעיצוב הבטן משנות את דימוי הגוף של המנותח לטובה, משפרות את רמת הביטחון וההערכה העצמיים שלו, ומבחינה פיזית הניתוח מקל לעיתים משמעותית על הניידות שלו, יכולתו הספורטיבית ומדדי בדיקות הדם שלו.                      

לאחר ניתוח מתיחת בטן, לבטן יהיה מראה חטוב יותר, עם אחוזי שומן נמוכים ועור הדוק ומתוח ללא קמטוטים או סימני מתיחה.                                               

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית על ידי ביצוע חתך בחלק התחתון של הבטן, הסרת שומן, שאיבתו ומתיחת העור כלפי מטה.                            

התוצאה הסופית של מתיחת הבטן מתקבלת רק לאחר מספר חודשים, אך גם במהלך חודשים אלו אפשר לראות את השינוי הגדול.                                                                                                       

ניתוח הרמת חזה

החזה הנשי הוא איבר חשוב ביותר לכל אישה. חזה זקוף ועגול עם פטמות הנוטות קדימה מקנה לאישה מראה צעיר ומושך. חזה נפול נחשב כלא מושך ולא אסתטי, הגם שהוא מראה טבעי כשלעצמו. מבחינה רגשית, ישנן נשים בעלות שדיים נפולים ורפויים, אשר גורמים להן לאי נוחות רבה ופוגעים בדימוי הגוף ובתחושת הביטחון העצמי שלהן.                                    

במשך השנים נגרמת צניחת שדיים לא רק בגלל הריונות והנקות, אלא גם כתוצאה של הזדקנות העור ואובדן האלסטיות שלו. שד נפול יכול גם לגרום לפטרת תחת קפל העור ולהוות מקור לזיהומים, ריח רע וכדומה.                                    

ניתוח הרמת החזה יכול להחזיר לשד את מראהו כפי שהיה לו בשנות החיים הצעירות. ניתוח הרמת חזה נעשה משיקולי אסתטיקה בלבד, הוא נערך בהרדמה כללית ומשכו הינו בהתאם למידת המורכבות שלו.                                                         

במהלך הניתוח מבוצע חתך מסביב לעטרת הפטמה, העור הרפוי נאסף על ידי הרמה של החלק התחתון של השד, המנתח מציב את הפטמה במקום המתאים, מסיר את עודפי העור ותופר את החתך שמסביב לעטרת הפטמה. בניתוח חזה נפול במיוחד, יש להוסיף חתך גם מהפטמה כלפי מטה כדי להדק בצורה טובה יותר את העור שמסביב לשד.                                                                                

מהמראה החדש והמצודד של השדיים אפשר להתרשם זמן קצר לאחר הניתוח, אך צורתם הסופית מתעצבת לאחר מספר חודשים.

ניתוח שאיבת שומן

במשך השנים מצטברים שומנים מיותרים בכל מיני מקומות בגוף – כמעט לכל אדם יש לפחות אזור או שניים בגוף שבהם השומן מתעקש להישאר למרות המאמצים להורדתו, ולא משנה כמה פעילות גופנית או מאמצי הרזייה יעשה.                                                                        

חשוב לדעת, כשעוברים ניתוח לשאיבת שומן לא גדלים תאי שומן חדשים באזורים המנותחים, אך תאי שומן חדשים צצים במקומות אחרים. לכן, חשוב לאחר הניתוח, להקפיד על דיאטה ועל אורח חיים בריא.                                           

מומלץ לבצע את הניתוח כל עוד העור גמיש יחסית, ולא לחכות לגיל מבוגר מאוד, שבו העור מאבד את גמישותו ושאיבת השומן יכולה להשאיר אותו רפוי ומדולדל. לקראת הניתוח, משרטט המנתח על גוף המטופל את האזורים שמהם יישאב השומן.  ובמהלך הניתוח מחדירים שליהם צינוריות מתכת דקות דרך חתכים זעירים בעור ודרכם שואבים את השומן.                

מספר שבועות לאחר הניתוח מתחיל להיחשף המראה החדש של הגוף, ואילו את המראה הסופי ניתן לראות רק לאחר כשלושה חודשים ויותר.

מעוניין בניתוח פלסטי? רק אצל ד"ר יעקב בר

התפתחות הרפואה הפלסטית מאפשרת לנו לתקן ולשנות את מראה פנינו וגופנו במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים. אולם, חשוב לזכור שניתוח פלסטי, גם אם הוא מיועד לטיפול אסתטי, הוא עדיין ניתוח לכל דבר שטומן בחובו סיכונים ותופעות לוואי.                         

כדי להבטיח את בריאותכם וביטחונכם האישי, חשוב ביותר לפנות רק לרופא מומחה, מנוסה ומיומן, כמו ד"ר יעקב בר, ממובילי הרופאים המומחים בארץ בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.                                                              

ד"ר בר, מתמחה בניתוחי אף, ניתוחי פנים, ניתוחי גוף, ניתוחי חזה וטיפולים אסתטיים שונים. הוא מקפיד בעבודתו על הסטנדרטים הרפואיים ברמה הגבוהה ביותר, מבצע שימוש בשיטות מתקדמות ומתעדכן כל הזמן בחידושים בתחום הניתוחים הפלסטיים.                                                  

הייעוץ, הטיפול והליווי של ד"ר יעקב בר הינו אישי, קשוב ומותאם לכל מטופל וצרכיו, תוך שמירה על סודיות מוחלטת וצנעת הפרט.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: