ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח הרמת עפעפיים

צניחת עפעפיים – לא מה שחשבתם

לצערנו, סימני הגיל לעיתים מראים את אותותיהם בחלק החשוב ביותר בפנים – העיניים. מגיל ארבעים ומעלה ישנם אנשים אשר יחושו שהעפעפיים שלהם צונחים כלי מטה. זוהי אינה תופעה המתרחשת אצל כולם, אך יהיו מי שיחוו אותה וירגישו כי היא מפריעה להם. אם אתם סובלים מצניחת עפעפיים, ומרגישים כי הבעיה מגבילה אתכם, גורמת לכם לאי נוחות או חוסר אסתטיות, כדאי לכם לקרוא את השורות הבאות.

מהי צניחת עפעפיים

צניחת עפעפיים מתבטאת בעודפי עור ושומן ויכולה להיראות בעפעפיים העליונים, התחתונים או בשניהם יחד. עם הגיל, בשילוב עם גנטיקה ומבנה הפנים, העור נמתח וצונח, השרירים מתרפים ומתחילים קמטים וקמטוטים בצידי העיניים. מתקבל מראה עיניים עייף וכבד ולעיתים אף נפגעת יכולת הראיה, וזו כבר בעיה רפואית מהותית שלא כדאי להתעלם ממנה. נשים יכולות לומר כי צניחת עפעפיים אף תפריע להן להתאפר באזור העיניים. 

אז מה עושים עם צניחת עפעפיים?

ניתוח לתיקון צניחת עפעפיים עליונים הוא פשוט, כאשר במהלכו מסיר הרופא את העור הנפול ואת השומן העודף, אם יש כזה, ומשאיר צלקת עדינה ביותר בקו הריסים או בקפל העין. מכיוון שהעור דק ביותר באזור זה, ההחלמה מהירה והצלקת כמעט בלתי נראית.

בעפעפיים התחתונים, הבעיה לרוב היא עודפי שומן ועור המצטברים ב"שקיות" תחת העיניים. ישנה שיטה מיוחדת לטיפול בבעיה זו דרך לחמית העין, אשר אינה משאירה צלקת כלל. בתיקון עודפי שומן והעור, נעשה חתך זעיר מתחת לקו הריסים התחתון כך שהמיקום שלו מסתיר את הצלקת, אף על פי שהיא עדינה ביותר.

בדרך כלל, לאחר כמה שעות התאוששות מהניתוח אפשר להשתחרר הביתה. הטיפול בבית מינימלי גם הוא, והוא כולל הנחת רטיות קרות על העיניים למניעת נפיחות או בצקות. לאחר כשבוע יהיה צורך לחזור לרופא להוצאת התפרים בפעולה פשוטה ומהירה שאינה כואבת. לעיתים תורגש חוסר נוחות בעיניים, רגישות לאור, לחום או לקור במשך תקופה של עד שלושה חודשים מיום הניתוח – חבישת משקפי שמש תעזור להקל על תחושה זו.

למידע נוסף, היכנסו לעמוד שלנו מתיחת פנים.

מה הן תוצאות האמת של ניתוח הרמת עפעפיים?

לאחר הניתוח העיניים והפנים מקבלות מראה רענן וצעיר יותר. תוצאות הניתוח נשארות לשנים רבות כך שהסבירות היא שלא יהיה צורך בניתוח נוסף. עם זאת יש לציין כי הסיבוכים של ניתוח עפעפיים הם בהסרת כמות גדולה מידי של עור עודף בייחוד בעפעפיים התחתונים, מה שעלול לגרום לחוסר יכולת לסגור את העין עד הסוף וכתוצאה מכך לגירוי העין.

צניחת עפעפיים, מראה עייף וזקן אינו גזירת גורל. אם אתם מרגישים שזו בעיה שמפריעה לכם, בין אם מבחינה בריאותית ובין אם מבחינה אסתטית, אין צורך לוותר על ההרגשה הטובה. טכניקות הניתוח היום מתקדמות, ההתאוששות קלה והניתוח נמצא ממש בהישג יד. ד"ר יעקב ברף מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית כבר שנים רבות. הוא ממובילי הרפואה הפלסטית בארץ ובעל ניסיון רב בתחום – מוזמנים לגשת לפגישת ייעוץ ולקבל חוות דעת רפואית. 

למידע נוסף, שאלות ובירורים התקשרו או שלחו אלינו הודעה בעמוד צור קשר.

בהצלחה!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: