ד"ר יעקב בר
ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ניתוח סינוסים

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח סינוסים- סיבות ופתרונות

מדהים לגלות שלא מעט אנשים סובלים מדלקות במערכת מערות האף, כאשר ניתן למצוא דרגות קושי שונות. מדובר על הליך כרוני דלקתי חריף שנגרם בעקבות חסימה של מערכות האף, וזאת בעקבות פגם גנטי במבנה או כיוון שיש גורמים שחוסמים את מערכות פתחי הסינוסים. מי שלא מכיר, סינוסים הינם מערכת של חללים מוקטנים שנפתחים אל תוך אף ע”י מעברי ניקוז מאוד צרים. אותם סינוסים מכוסים בקרום רירי ריסני עדין שמכיל בלוטות המייצרות ריר- ריר שמתחיל ליצור את חוסר הנוחות ממנו אנשים סובלים כאשר הם מתלוננים על בעיות סינוסים. לרוב הטיפול היעיל ביותר עבור מי שסובל מבעיית סינוס הנו טיפול אנטיביוטי בשילוב עם תרסיס לאף, אך לעיתים יש צורך לעבור ניתוח לטיפול בסינוסים.

ניתוח סינוסים לקראת ייעול

ניתוח סינוסים שהיה מאוד מקובל עד כה כלל חתך עדין במנה הפנים על מנת להגיע אל עבר הסינוס. עם זאת הליך זה לקה במגוון חסרונות שנגעו לשדה הראייה, אי פתרון במוקד הבעיה, אשפוז מממושך, השארת צלקת וכדומה. כיום נהוג לטפל בבעיה הנגרמת עקב סינוס ע”י שימוש בטלסקופ שסוקר ומאבחן את מקור הבעיה. ניתוח סינוס מתקדם כפי שניתן למצוא כיום נעשה ע”י מומחה אף אוזן גרון והוא כולל הרדמה מקומית או אפילו כללית, כאשר מדובר על ניתוח מהיר שלא עובר את השעה וחצי.

בין פעם להיום

השוני הגדול שמבדיל ניתוח של היום, קשור לעובדה שכיום ניתוחים מטפלים במקור הבעיה ועל כן ניתוחים של היום הרבה יותר יעילים מאשר ניתוחים של פעם- מדובר על הליך הרבה יותר ממוקד ויעיל. כמו כן לא כל מי שסובל מבעיית סינוס יכול לעבור הליך זה, אלא רק מי שאובחן עם בעיה שראויה לעבור טיפול שכזה- כאשר בין היתר גם ילדים נכללים בתמונה. בנוסף יש לדעת שמי שעובר ניתוח סינוסים עשוי לסבול מבעיית דימום קלה, (כמו שקורה בלא מעט ניתוחי אף). לבסוף נציין שאם מבקשים לעבור ניתוח של סינוסים יש לעבור הליך אבחנה מקצועי, להיות מוכנים לעבור תקופת אשפוז קצרה וכמובן להיות מוכנים ליהנות מתוצאה יעילה.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו:

מהן הזרקות ומה ההבדלים בינהם? ד"ר יעקב בר במאמר מפורט

הזרקות

עם התקדמות הגיל, עור הפנים שלנו הופך קמוט יותר, שקוע וחסר חיוניות. לא

ניתוח הקטנת חזה - ד"ר יעקב בר

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח כירורגי שתפקידו להקטין שדיים גדולים וכבדים המקשים על

ניתוח הצמדת אוזניים - ד"ר יעקב בר

ניתוח הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים נקרא גם “אוטופלסטיקה”. הוא מתבצע במקרים בהם האוזניים בולטות בצורה