ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים – המאמר המלא

ניתוח הרמת עפעפיים (בלפרו-פלסטיקה) הוא ניתוח קוסמטי שכיח אשר נועד לטפל במראה של עודפי העור ושקיות השומן המצטברים בעפעפיים, היוצרים אסוציאציה ותדמית של עייפות וזיקנה. ברבות השנים, העור באור זה של הפנים נמתח לאיטו ומתבלה. השרירים ורקמות החיבור נחלשים ומתרופפים. גורמים תורשתיים וכן השפעות חיצוניות כגון נזקי עישון ונזקי חשיפה ממושכת לשמש עלולים להגביר את התהליך. יש להדגיש כי מצב זה אינו אופייני רק לבני הגיל השלישי אלא למבוגרים בכל הגילים. 

הבעיה איננה אסתטית בלבד – העור המצטבר מעל לעפעפיים העליונים מכביד עליהם ולעתים משתפל מטה מהריסים ומסתיר חלק משדה הראיה. ניתוח זה נועד לטפל בבעיה זו, לשפר ואף לסלק את בעיית הראיה, ליצור מראה צעיר, חלק ואסתטי יותר ולתרום למראה פנים בריא וחיוני.

 

איך נדע אם כדאי לשקול ניתוח הרמת עפעפיים?

כפי שציינו, השיקולים לביצוע ניתוח להרמת עפעפיים מתחלקים לשני סוגים:

שיקולים רפואיים: אם אתם חווים קושי בפתיחת העין ומרגישים כובד מעליה – הנובע מעודפי עור או שקיות שומן – או אם ישנה הפרעה לשדה הראיה העליון – כדאי בהחלט לשקול ניתוח עבור הרמת עפעפיים, שעשוי לשפר את איכות החיים ולהשיב את המצב לקדמותו.

שיקולים אסתטיים: ניתן לשקול את ביצוע הניתוח אם אינכם מרוצים ממראה העין, במידה והצטברות החומר סביב העין מסתירה אותה או גורמת לסגירה חלקית, או אם אתם סובלים מעפעפיים עליונים נפוחים או עפעפיים תחתונים נפולים.

 

כיצד מתכוננים לניתוח הרמת עפעפיים?

ההכנה לניתוח מתחילה בפגישה עם המנתח הפלסטי שיבצע את הניתוח. פגישה זו נועדה לברר את מצבכם מבחינת מספר נקודות חשובות ולהבהיר לכם מה כולל ההליך, מה משך הזמן ומהן תופעות הלוואי. פגישת ההכנה כוללת את המרכיבים הבאים:

סקירה רפואית

טרם ביצוע הניתוח, יש לספק למנתח מידע מקיף ומלא בדבר מחלות הנוגעות לעיניים ולמערכת הדם, להן עלולה להיות השפעה על ההליך או על האפשרות לקיימו. בין מחלות אלה: מחלות לב וכלי דם, מחלות בבלוטת התריס וכן סוכרת. מחלות העיניים שיש לדווח עליהן: גלאוקומה, יובש, אלרגיות ורגישויות.

בנוסף יש לספר לרופא על תרופות קבועות, ובכלל זה גם תרופות טבעיות העלולות להשפיע על מערכת הדם.

בדיקה גופנית

לקראת ההליך יש להצטייד בבדיקת רופא עיניים שיאשר את ביצועו. הרופא המנתח יבצע בדיקת עיניים הכוללת יכולת תנועה, תעלות הדמעות ובדיקת צניחת העפעפיים.

הסבר על ההליך

הרופא המנתח ישוחח עמכם בנוגע לציפיותיכם וחששותיכם, ויסביר לכם מה צפוי לקרות בפועל, מה מן הדברים ריאלי ומה דרוש הבהרה.

הנחיות מקדימות

הרופא ינחה אתכם להפסיק ליטול תרופות מסוימות כשבועיים לפני הניתוח. כמו כן הוא ינחה אתכם להימנע מחשיפה לשמש כשבוע לפני מועד הניתוח.

 

תקופת ההחלמה של ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים כולל חיתוך והסרה של החומר העודף – קפלי עור ושקיות שומן. ההליך אורך כשעתיים.

בימים שלאחר הניתוח יתכנו כאבים באזור העין ותיתכן הופעת בצקות ו-"פנסים" בעיניים במשך כשבוע. ניתן לטפל בתופעה באמצעות קור – רטיות או תחבושות קרות. תופעת לוואי נוספת – העין עלולה להישאר פתוחה במשך מספר ימים ובכך יש לטפל באמצעות טיפות עיניים או במקרים מסוימים בהדבקת העפעף.

 

ניתוח הרמת עפעפיים – אחוזי הצלחה

בניתוח מסוג זה אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד ומרבית המנותחים מדווחים על שיפור משמעותי בשדה הראיה ועל תוצאה אסתטית ניכרת. במרבית המקרים תוצאות הניתוח נותרות בעינן באופן קבוע והמטופל נהנה מהן למשך כל חייו.

 

למידע נוסף בנושא הרמת עפעפיים לחצו כאן.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: