ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה – כל מה שחשוב לדעת

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שיותר ויותר נשים פונות אליו, בין אם לאחר לידה, בעקבות ירידה פתאומית במשקל או אפילו מסיבות תורשתיות. אנו פה בכדי לתת לכם מידע על הניתוח, המחירים בתחום וטיפים לפני ההליך.

ניתוח הרמת חזה – נקודות למחשבה

אם הגעת להחלטה שאת רוצה לעשות ניתוח הרמת חזה, ישנם כמה דברים שחובה לוודא ולבדוק, ובמאמר זה נסקור את העיקריים שבהם.

מצב בריאותי תקין

טרם ניתוח הרמת חזה – ברופא המנתח יבקש לוודא כי משקל גופך והמצב הבריאותי שלך תקינים. במידה ומדד ה – BMI שלך לא תקין ואף מצביע על השמנת יתר, ניתוח זה יכול להיות בעייתי מחשש ל שינויים עתידיים במשקל הגוף, אשר עלולים להותיר חותם ולשנות את תוצאות הניתוח. במילים פשוטות, במידה ולאחר הניתוח, אפילו שנים אחרי, יורדים במשקל בצורה ניכרת, שינוי זה עלול לשנות את צורת החזה שהתקבלה לאחר ניתוח ההרמה, מה שידרוש אולי התערבות ניתוחים נוספת. 

נוסף על כך, במידה ואת מעשנת תקופה ארוכה – יש חשיבות גדולה לציין זאת בפני הרופא המנתח בפגישת הייעוץ ולהבין ממנו מה ההשלכות של זה על הניתוח ותקופת ההחלמה ממנו.  

מצב התפתחות החזה

את רוב סוגי ניתוחי החזה עושים אך ורק לאחר סיום תהליך ההתפתחות והגדילה שלו. עניין זה משמעותי ועלול להשפיע על תוצאות הניתוח (בין אם לאחר לידה, מתחת לגילאים מסויימים או לאחר שינויים הורמונלים למיניהם).

ציפיות בשמיים?

הציפיות של הפציינטית מהניתוח עצמו משמעותיות לא פחות מכל דבר אחר. תוצאות הניתוח עלולות להשתנות עם השנים בעקבות גורמים מגוונים, בין היתר הריונות והנקות או שינויים דרסטיים במשקל. לכן, יש לבצע בפגישת הייעוץ עם המנתח תיאום ציפיות, ולהבין ממנו לאיזו תוצאה יהיה ריאלי לצפות בניתוח שלכן ולאור השלב שלכן בחיים. 

סוגי ניתוח הרמת חזה

ישנם שלושה סוגים של ניתוחים להרמת חזה.

שיטת "חתך סביב העטרה" – ניתוח זה בד"כ מומלץ עבור צניחת חזה מינימלית בשילוב של  עטרות גדולות. 

שיטת "חתך לאורך השד" –  מאפשרת הרמה יותר מקיפה ומשמעותית מאשר השיטה הקודמת. 

שיטת "צלקת T הפוכה" -השיטה הנפוצה ביותר, איתה ניתן להגיע לתוצאות היסודיות והמקיפות ביותר.

הבחירה בשיטה מסוימת ניתנת לשיקול הרופא המנתח באשר למקרה הספציפי המדובר. חלק מן הדברים הנלקחים בחשבון בעת בחירת סוג הניתוח יהיו: נפח החזה, דרגת הצניחה, כמות הרקמה שיש בו והאם ייעשה שימוש בשתלים.

ניתוח הרמת חזה – טווח המחירים

אנחנו יודעים ששאלת המחיר בוערת מאוד, אך חשוב להבין שעלות הרמת חזה תלויה במספר גורמים הנלקחים בחשבון: סוג ומורכבות הניתוח, שימוש בשתלים חיצוניים (במידה וכן – מה סוגם ונפחם), עלויות חדר הניתוח ועוד. 

רופאים פרטיים כמובן לוקחים מחיר גבוה יותר מאשר ניתוח במסגרת ציבורית, מפני שהעלויות שלהם עצמם גבוהות יותר – השכרת חדר ניתוח וצוות ניתוח (מרדים, אחות), תשלומי מיסים המחויבים בחוק ועוד. 

לא נינס כאן למחירים מדויקים מפני שזה עלול להשתנות בהתאם לתקופה ולעלויות הנדרשות מהרופאים עצמם, לכן זו שאלה שתוכלו לקבל עליה מענה מדויק רק בעת ההגעה לפגישת ייעוץ, ולאחר שהרופא המנתח הבין איזה הליך יש לבצע בניתוח הספציפי שלך. 

ההמלצה שלנו בניתוח הרמת חזה

כבר בפגישת הייעוץ הקפידי לשאול את כל השאלות, החל מצפי לתוצאות ועד למחירי ההליך. ערכי תיאום ציפיות עם המנתח, בקשי לראות הדמיה של נראות החזה לאחר הניתוח (וזכרי שהיא לעולם לא תהיה מדויקת ב- 100%). כדאי גם לברר היכן יתבצע הניתוח עצמו והיכן יתקיימו הביקורות שאחריו. 

 

דר' יעקב בר   ממובילי הרופאים המומחים בארץ בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית. לקריאה נוספת על ניתוח הרמת חזה לחצי כאן

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: