ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ד״ר יעקב בר - כאשר מחליטים לבצע ניתוח אף יש מספר דברים חשובים שצריך לדעת, כולל מחיר והרופא המנתח.

ניתוח אף – מחירים סיכונים ועובדות חשובות

ניתוח אף – המידע המלא

האף הוא האיבר הבולט ביותר בפנים ולכן מושך תשומת לב מיידית. אם הוא גדול או עקמומי באופן משמעותי הוא לעיתים קרובות עלול לפגוע בדימוי העצמי, ואכן זו אחת הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים יפנו לכירורגיה הפלסטית ויבצעו ניתוח אף. הפגמים השכיחים ביותר באף יהיו אורכו, רוחב האף בבסיסו ובקצהו, אורך ורוחב הנחיריים וסטייה במחיצת האף. לכן התיקון יכול להיות יחסית קטן,
ויחד עם זאת כל כך משמעותי. אם אתם רוצים מראה אסתטי וטבעי תוך שמירה על תפקודו התקין של האף, כדאי שתפגשו עם רופא מיומן, בעל ניסיון כירורגי עשיר בניתוחי אף והמלצות רבות. במאמר זה תקבלו את כלל המידע אודות ניתוח אף מחיר, סיכונים וטיפים חשובים

 

לקראת ניתוח אף – פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח

כאשר אתם מגיעים לפגישת ייעוץ בקליניקה, תתבצע בדיקה על ידי הרופא, הוא ישמע מה מפריע לכם, איך הייתם רוצים שהאף יראה לאחר הניתוח ויערוך אתכם תיאום ציפיות לגבי מה באמת אפשרי ויכול לקרות. בנוסף, יש אפשרות לביצוע הדמיה ממוחשבת, שתעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים ולדמיין אילו תוצאות צפויות להתקבל לאחר ניתוח האף.

לאחר פגישת הייעוץ, הצוות בקליניקה ילווה את המטופל עד ליום הניתוח וגם לאחריו, בתהליכי ההחלמה ועד לקבלת התוצאות הסופיות –
כשנה לאחר הניתוח.

 

הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוח אף:

כבכל הליך כירורגי, גם בניתוחים קוסמטיים, לרבות ניתוחי אף, יש סיכונים. נכון הדבר שניתוח אף הינו אחד מהניתוחים השכיחים ביותר בעולם הכירורגיה הפלסטית, בין שיהיה לצרכים אסטטיים ובין שמצרכים רפואיים. ואף על פי שהסיכונים הכרוכים בו מועטים, הוא עדיין אינו נטול סיבוכים לחלוטין. לכן, לפני שאתם מחליטים לעשות את הניתוח, חשוב להכיר את התופעות העיקריות שלו:

שינוי צבע העור וחוסר סימטריה

חלק מן המנותחים חווים תופעת לוואי שבה צבע העור משתנה. אין בכך סיכון בריאותי משמעותי ולאחר כמה שבועות העור חוזר לצבעו המקורי. תופעה נוספת היא חוסר סימטריה הנראית בתקופה הראשונה שלאחר הניתוח, הנגרמת בשל הנפיחות של כלי הדם.

דימום

במרבית המקרים מופיע דימום בשבוע שלאחר הניתוח. במידה ומדובר בדימום מסיבי או מתמשך יש ליצור קשר עם צוות המרפאה.

זיהומים

זיהום היא תופעה אשר יכולה להתרחש לאחר כל ניתוח באשר הוא. חשוב לאבחן אותו בזמן ובמידה והוא מופיע ניתן לפתור אותו באמצעות אנטיביוטיקה מתאימה. חשוב להדגיש: במידה והזיהום לא נעלם במשך כמה שבועות, יש ליצור קשר עם הרופא המטפל.

פגיעה בחוש הריח

בעקבות הנפיחות המוגברת לאחר הניתוח, ישנם מטופלים אשר סובלים מפגיעה בחוש הריח, אך אין צורך לדאוג מפני שמדובר בתופעה זמנית אשר נעלמת מספר שבועות לאחר הניתוח. בחלק מהמקרים, מטופלים מדווחים על חוסר תחושה באף, זוהי גם תופעה חולפת.

קשיים בנשימה

בדרך כלל המטופלים יחוו קשיי נשימה בימים הראשונים שלאחר ניתוח אף, שכן יהיו להם טמפונים בנחיריים אשר חוסמים מעבר של אוויר. לאחר מכן התחושה תמשך בשל היווצרות קרישי דם באף ולאחר תקופה של מספר שבועות הקושי אמור לחלוף. במקרים מסוימים מתעוררת בעיה ארוכת טווח של קושי בנשימה, לעיתים בגלל בעיה קודמת של המנותח. זהו למעשה אחד מהסיכונים הגדולים ביותר בניתוח אף, אך לרוב ניתן להמנע מבעיה זו על ידי מילוי אחר כל הוראות הרופא למשך תקופת ההחלמה ובעיקר הימנעות משימוש בתכשירים שמטרתם ׳לפתוח את האף׳ (למעט מי מלח). במידה ואכן מדובר בבעיית נשימה לטווח אורך, יתכן וניתן יהיה לפתור אותה באמצעות ניתוח חוזר.

חום

במידה ובימים שלאחר הניתוח חום גופכם עלה במהירות והגיע ל-38 מעלות, יש ליצור קשר מיידי עם הרופא לקבלת טיפול מתאים. 

כאבים

כאבים הם חלק מתופעות הלוואי הרגילות לאחר הניתוח. בדרך כלל מדובר על כאבים חזקים באזור האף והפנים, ויתכנו גם סימני שטפי דם באזור האף והעיניים. ניתן לקחת משככי כאבים, אך יש לעשות זאת לפי הוראות הרופא.


קריש דם

קריש דם הוא אחד מהסיכונים בכל ניתוח בהרדמה מלאה. במקרה של היווצרות קריש דם, תרגישו תחושה הדומה לתחושת בחילה, המתבטאת בעיקר בתחושת חנק באזור הגרון. במקרה הזה חובה ליצור קשר עם הרופא המטפל באופן בהול.

כיצד ניתן להפחית את הסיכונים בניתוח אף?

עוד לפני שאתם קובעים את הניתוח רצוי לדבר עם הרופא ועם צוות המרפאה ולשאול בנוגע לסיכונים ולקשיים לאחר הניתוח, כך תוכלו לקבל מידע מקדים על הסיכונים בהליך אותו אתם הולכים לעבור. אין דרך למנוע לחלוטין סיכונים בניתוח אף, אבל באמצעות רופא מנוסה וצוות מיומן בהחלט ניתן להפחית את הסיכון.

ניתוח אף מחיר – כלל מידע על מחירי ניתוח אף

ראשית, חשוב להבין כי הצעת מחיר סופית תינתן רק בסיום פגישת הייעוץ. אנחנו נמנעים מלתת מחיר מראש, מכיוון שאנו נוהגים באחריות ובהוגנות כלפי המטופלים שלנו וכל מקרה שונה ממשנהו. מה שמטופל אחד זקוק לו, לא בהכרח משליך על המטופל האחר.

העלות של ניתוח אף במסגרת קופות החולים תהיה נמוכה יותר מהעלות של הניתוח בקליניקות פרטיות, בהן הטיפול, הליווי והשירות הינם אישיים וצמודים יותר. מנתחים פרטיים גובים מחירים שונים, כאשר רופאים מקצועיים בעלי ניסיון יגבו מחיר התואם את ניסיונם. נזכיר גם כי חשוב מאוד לוודא שמתנתחים אצל כירורג פלסטי מומחה, בעל כל ההסמכות והתעודות הנדרשות, אשר חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בישראל.

לסוג הניתוח ומורכבותו יש השפעה רבה על המחיר, אנשים הסובלים מבעיות נשימה יעברו ניתוח אף רפואי. לעומתם, אנשים אחרים יחליטו לבצע
ניתוח אף משיקולים אסתטיים קוסמטיים ומתוך צורך אישי לשפר את הפרופורציות בפנים.

כמו כן, ישנם מטופלים אשר זקוקים לניתוח אף משולב – המשלב בין ההליך הרפואי והקוסמטי, ולניתוח מסוג זה יש עלויות גבוהות יותר משמעותית.

קופות החולים השונות וביטוחי הבריאות הפרטיים עשויים להשתתף בעלות הניתוח, מומלץ לברר מראש באיזה סדר גודל של השתתפות מדובר ואת שמות הרופאים המנתחים אשר יש להם הסדר עם קופות החולים.

אצל מנתחים רבים, המחיר לניתוח אף יהיה גבוה יותר במידה ומדובר בניתוח אף חוזר.

ניתוחי אף לעיתים אינם מספקים את התוצאה הרצויה מכל מיני סיבות, חלקן אף עקב בעיות רפואיות של המנותח. כמובן שגם ניתוח חוזר חייב להעשות על ידי רופא מומחה והוא מצריך תהליך שונה לתיקון.

מנתחים פלסטיים שונים, וד״ר בר ביניהם, מעדיפים שלא לבצע תיקונים של ניתוחי אף קודמים שלא צלחו, אשר רופא מנתח אחר ביצע אותם.

אם מנתח פלסטי בכל זאת לוקח זאת על עצמו, הרי שמחיר ניתוח אף שכזה יהיה יקר הרבה יותר ממחירו של הניתוח הראשון.


רגע לפני הניתוח אף – עוד כמה טיפים שיכולים לסייע לכם


אל תתביישו לשאול ולחפש  מידע לגבי עבודותיו הקודמות של המנתח. רק חשוב לשים לב שבימינו יש שפע של מידע זמין באינטרנט, ולעיתים הוא עלול להיות מוטה ולא נכון. כאשר אתם קוראים חוות דעת, וודאו שהן מגיעות מאנשים אמיתיים, שאכן נותחו על ידי אותו רופא, ולא על ידי אנשים בעלי אינטרסים.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – ניתוח פלסטי אצל רופא פרטי – כל היתרונות 

בהצלחה!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: