ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוחים אסטטיים

ניתוחים אסטטיים – מאמר שאלות ותשובות

כאשר שוקלים אפשרות להליך כירורגי למטרות אסטטיות, עשויות להתעורר שאלות ותיות רבות. מובן שכירורג מומחה לניתוחים אסטטיים הוא הכתובת לכל שאלותיכם, אך יש מידע מקדים שתוכלו להעזר בו עוד בטרם תגיעו להתייעצות. במאמר הבא ניסינו להביא בפניכם את השאלות והתשובות העיקריות, בדרך להגשמת חלומכם:

כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים אסטטיים:

מאיזה גיל מותר לבצע ניתוחים אסתטיים?


עד לפני מספר שנים היה מקובל לבצע ניתוחים אסתטיים רק בסיום גיל ההתבגרות, אבל כיום אפשר לבצע ניתוחים אסתטיים מסוימים גם בקרב ילדים ובני נוער, דוגמת הצמדת אוזניים- ניתוח שעוזר לחיזוק הביטחון בעצמי של ילדים רבים הזקוקים לו.

כיצד לבחור את המנתח?
זאת השאלה החשובה ביותר- הבחירה במנתח לא רק תשפיע על העלות, אלא גם על התוצאה הסופית שתתקבל.
ראשית, מומלץ שתראו עבודות קודמות של המנתח, כך תוכלו קודם כל לדעת האם אתם מתחברים לסוג העבודה שלו. מעבר לכך, מומלץ להפגש ליעוץ על מספר מנתחים ולראות מי מהם משרה בכם ביטחון, עם מי התחברתם ועל מי אתם מרגישים שתוכלו לסמוך. לעיתים, מנתח פלסטי מקצועי ואמין יפתיע בכך שימליץ שלא לבצע ניתוח כלשהו, כאשר הוא מבין שלא יהיה בו שום תועלת רפואית או אסתטית למנותח. 

כיצד נקבעת עלותם של ניתוחי אסתטיים?
העלות נקבעת על ידי מספר פרמטרים: מיקום הניתוח, משכו ומורכבותו, סוג השתלים (במידה ונדרש) או החומרים איתם עובד המנתח, האם נדרשת הרדמה מלאה / חלקית / מקומית, ועוד. 

עלויות ניתוחים פלסטיים ואסתטיים נעות מאלפי שקלים לניתוחים הפשוטים עד לעשרות אלפי שקלים לניתוחים מורכבים יותר, כאשר במקרים מסוימים ניתן להיעזר בהשתתפות של חברות ביטוח פרטיות.

כמה זמן מחזיק ניתוח מתיחת פנים?
מרבית הניתוחים מחזיקים בין שבע עד עשר שנים. חשוב לציין שבאמצעות ניתוח למתיחת פנים, ניתן גם להאט את תהליך ההזדקנות של העור. כך תוכלו להנות ממראה צעיר ורענן לשנים רבות.

ניתוח עפעפיים, איך זה בעצם עובד?
ככל שאנו מתבגרים יותר, עור העפעפיים העליון מתחיל לאבד את גמישותו, כתוצאה מכך נוצרים קפלי עור המכסים את החלק העליון של העפעף ומפריעים לשדה הראייה. הפתרון הוא לכך הוא ניתוח פשוט יחסית, באמצעותו מסירים קפלי העור.

האם אפשר לדעת איך האף שלי יראה לאחר הניתוח?
בפגישת הייעוץ הראשונית, הרופא מבצע תיאום ציפיות מול המטופל ורופאים מסוימים יבצעו גם הדמייה ממוחשבת של מראה האף לאחר הניתוח. עם זאת, אין אפשרות לבצע הדמיות מדויקות עם ניבוי מלא של התוצאה הסופית, ויש לחכות שנה לאחר הניתוח כדי להבחין בה.

מה אפשר לתקן באמצעות ניתוח אסתטי באף?
אפשר לתקן בעזרת הניתוח את מראהו האסתטי של האף: הגדלה, הקטנה, הרמת הפונפון ותיקונים נוספים בהתאם לבקשת המטופל ובתנאי שהדבר אפשרי נכון לבמנה האף וסוג העור. במקרים מסויימים, ניתוח אסתטי לאף מתלווה לצורך טיפולי.

מהי שאיבת שומן?
ניתוח אסתטי שעוזר לעצב חלקים שונים בגוף, במהלכו כמו משילים מעל הגוף תאי שומן שאינן רצויים בו ולעיתים אולי אף מסכנים את בריאותו של המטופל. 

מתי אפשר להשתמש בשומן עצמי בתור חומר מילוי?
מדובר על הליך אסתטי, במסגרתו שואבים תאי שומן מאזור אחד בגוף ומזריקים לאזור אחר, ברוב המקרים מדובר על אזור הפנים. התוצאה היא השבת נפחים שאבדו או עיצוב של איברים שונים מחדש. השומן משמש למעשה כחומר מילוי ונשאר בעור לזמן רב.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח להגדלת חזה?
מרבית ניתוחי החזה לא פוגעים בצינוריות החלב, לכן לא צריכה להיות בעיה להניק. יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם הרופא על הציפייה מההליך, כמו גם לבחון יחדיו את השאיפות לעתיד (במידה והמטופלת שוקלת הנקה ואת המשך הרחבת התא המשפחתי).

האם אפשר לבצע ניתוח להקטנת חזה מסיבות רפואיות?
במקרים רבים מבוצעים ניתוחים להקטנת חזה מסיבות רפואיות, דוגמת הקלה בעומס משקל על הגב ומניעת עקמת.

יש לכם עוד שאלות?
צוות המרפאה של דוקטור יעקב בר ישמח לסייע לכם בכל שאלה!

ד״ר בר מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעל ניסיון רב בניתוחים אסטטיים, ניתוחי אף, חזה, מתיחת בטן, מתיחת פנים ושאיבת שומן. 

נשמע לסייע לכם, לקבוע לכם פגישת ייעוץ עם ד״ר בר וללוות אתכם בכל התהליך עד לאחר תקופת ההחלמה מהניתוח. זכרו, כאשר אתם פונים אלינו אתם מקבלים עשרות שנים של ניסיון!

 

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: