ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

מנתח פלסטי | ד"ר יעקב בר

לבחור נכון: הדברים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים מנתח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הם אמנם אינם הניתוחים הכי מסובכים לביצוע, אך בשביל לקבל תוצאות מספקות, שישאירו אתכם מרוצים, תצטרכו לבחור את המנתח הפלסטי שלכם בכובד ראש. ישנם כמה קריטריונים חשובים שצריך לקחת לתשומת הלב לפני שבוחרים מנתח פלסטי, ובעזרתו של ד"ר יעקב בר, סיכמנו עבורכם את הקריטריונים החשובים ביותר.

דגשים לבחירת מנתח פלסטי:

שנות ניסיון והתמחות

כמו בכל תחום עיסוק, חשוב לוודא שהמנתח הפלסטי שלכם הוא אדם בעל ניסיון וותק בתחום הניתוחים הפלסטיים וכמובן שהוא גם בעל הסמכה של מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית וחבר באיגוד הפלסטיקאים הישראלי. לא תרצו שהרופא שיבצע את אותו ניתוח, שאמור לשפר את המראה שלכם ולהעלות לכם את הביטחון העצמי, יהיה אדם לא מקצועי ולא מנוסה. כמו כן, מנתחים פלסטיים שונים מתמחים בענפים ובסוגי ניתוחים שונים. בררו האם המנתח הפלסטי בו אתם מעוניינים הוא אכן מומחה לסוג הניתוח אותו אתם מעוניינים לעבור. 

המלצות

רוב האנשים לא היו שוכרים את שירותיו של אינסטלטור או חשמלאי ללא ביצוע בדיקת רקע והמלצות של לקוחות קודמים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בכירורג פלסטי, שעומד לבצע בגופכם הליך ניתוחי! מנתחים רבים נוטים לפרסם המלצות של מטופלי עבר באתרי האינטרנט שלהם או ברשתות החברתיות, וכדאי מאוד להעיף מבט. 

כמו כן, כדאי לא להסתמך רק על ההמלצות שהמנתחים עצמם בוחרים לפרסם, ולבצע סקר שוק באינטרנט ולראות מגוון רחב של מנתחים מומלצים. 

קרבה למקום מגוריכם

בדומה לכל ניתוח אחר, גם ניתוח פלסטי מצריך תקופת החלמה והתאוששות. לכן, הרבה אנשים מעדיפים לוודא שהקליניקה בה עובד המנתח הפלסטי בו בחרו תהיה קרובה לאזור מגוריהם ותקל עליהם את ההגעה לביקורות. 

אמינות

מעבר להמלצות ורמת הניסיון, ישנן מספר דרכים בהן מטופל יוכל לבדוק את מידת האמינות של המנתח הפלסטי בו הוא מעוניין. ראשית, מנתח פלסטי אמין יתאר לכם את הסיטואציה במלואה, מבלי להסתיר פיסת מידע אחת, גם אם היא פחות נוחה. הוא יענה על השאלות שלכם, יסביר לכם על מהלך הניתוח, על אופן ההחלמה, וכן על סיכונים וסיבוכים שעלולים להתרחש במהלך הניתוח. 

אם המנתח שלכם נראה "נלהב" מדי לבצע את הניתוח ולא מעלה שום סוגייה בריאותית כלשהי, כדאי לכם להתחיל לחשוב פעמיים האם הוא באמת מנתח אמין מספיק. 

חיבור עם המנתח הפלסטי

כימיה עם הרופא המנתח חשובה במיוחד להרגשה הטובה של המנותח ולתחושת הביטחון שלו לפני הניתוח.  בנוסף, חיבור טוב עם המנתח יעזור הן למנתח והן למטופל להבין יותר טוב מה הם רוצים ומה צריך לעשות, וכן יקל את חוויית הניתוח וההתאוששות על המטופל עצמו. 

תיאום ציפיות

כדאי מאוד לעשות תיאום ציפיות ברור ומלא עם המנתח הפלסטי במהלך הפגישה שלפני הניתוח. כך, המטופל למעשה יכול להסביר במדויק למנתח מה הוא רוצה שייעשה, והמנתח מצידו יוכל להסביר לו מה באמת אפשרי לבצע ומה הם ההליכים הדרושים והסיכונים הכרוכים בכך.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: