ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

מחיר ניתוח מתיחת פנים

מחיר ניתוח מתיחת פנים: על מה לא להתפשר

הסיבות לניתוח מתיחת פנים:

עם השנים עור הפנים מזדקן ומאבד את המראה הצעיר שהיה לו, אך הסיבות לכך אינן תלויות גיל בלבד. ישנם גורמים רבים לקמטים ולנפילה של עור הפנים, אשר פוגעים במראה האסתטי שלו: עישון, שתיית אלכוהול, חשיפה מרובה לשמש, סטרס, וכמובן גם הגנים שקיבלנו בתורשה. כל אלו ועוד יכולים במהלך השנים ׳להצטבר׳ ולשוות לפנים מראה עייף ומבוגר. 

כאשר מגיעים לנקודה הזו, אנשים רבים רוצים לנסות ולהחזיר לעצמם את המראה הצעיר והמתוח שהיה להם בעבר. בטרם יוחלט על ביצוע ניתוח מתיחת פנים, כדאי להיוועץ במומחה לכירורגיה פלסטית ולהביא בחשבון את כל הרכיבים העשויים להשפיע על עלות ההליך.


אופן תמחור ניתוח מתיחת פנים, ולמה כדאי לשים לב:

המנתח
בראש ובראשונה, יש לבחור בקפידה את המנתח! אמנם מדובר בניתוח אסתטי לחלוטין, אולם גם בהליך שכזה עשויים להתעורר סיבוכים, ועל כן אל תקלו ראש בשלב ההתייעצות והבחירה. יש בחירות שאין להן מחיר, וזו אחת מהן. לכן, בבואכם להפקיד את פניכם בידיו של הפלסטיקאי, היו סמוכים ובטוחים שמדובר במנתח מיומן, עליו קיבלתם המלצות, ואשר ביצע בהצלחה עשרות אם לא מאות ניתוחים כמו שלכם בעבר. 

אל תוותרו על פגישת ייעוץ עם הרופאים ביניהם אתם מתלבטים, במהלכה הרופא יבדוק אתכם ואת התאמתכם לניתוח, תעשו איתו תיאום ציפיות, תקבלו הדמיה של מראה הפנים המשוער לאחר הניתוח ותקבלו מענה על כל השאלות שיש לכם.

בית החולים
בדרך כלל, הניתוחים פרטיים, כל רופא עובד עם חדרי ניתוח ספציפיים, בהם יש לו צוות קבוע שהוא מכיר ורגיל לעבוד איתו. כדאי לברר זאת מראש, כדי לוודא שמדובר במקום אליו אתם יכולים להגיע. במקרה ויש לכם ביטוח פרטי, ייתכן ותוכלו לקבל החזר על עלות הניתוח / החזר עבור חלק מימי האשפוז במידה וקיימים, בהתאם לתנאי הפוליסה – אך כל מקרה יבדק על ידי חברות הביטוח לגופו.

שיטת הניתוח
ניתוח מתיחת פנים מתבצע בהרדמה מלאה, כאשר ישנן שתי שיטות ניתוח נפוצות: הראשונה היא ׳המתיחה הקלאסית׳, מתיחה מקיפה ו׳גדולה יותר׳, והשניה נקראת ׳מיני ליפט׳ (מתיחת פנים חלקית) ומתמקדת באזור הלסת והצוואר. עלותו של ניתוח מתיחת פנים חלקית בדרך כלל יהיה נמוך יותר מעלותו של הניתוח המלא. עם זאת, חשוב לציין כי ישנם גורמים רבים הקשורים למטופל עצמו ומשפיעים על התמחור (כגון מבנה פנים, גיל וכדומה). לכן העלות עשויה להשתנות ממטופל למטופל, לעיתים בצורה משמעותית.

סוגי החומרים המשמשים להליך
בכל ניתוח של מתיחת פנים ישנו שימוש נרחב בחומרים, החל בחומרי הרדמה עד לחומרי מילוי. כמות ואיכות החומרים מגולמת במחיר הניתוח ובהחלט יכולה להשפיע על התוצאה הסופית. ההחלטה לבצע את הניתוח חייבת להביא בחשבון את המלצות המנתח לשימוש בחומרים איכותיים. אל תתביישו לשאול את הרופא באילו חומרים הוא משתמש (ולבצע מחקר בעצמכם בגוגל).

לסיכום, ניתן לראות שהמחיר לניתוח מתיחת פנים מורכב ממשתנים רבים, שלא תמיד נלקחים בחשבון מראש על ידי המנותחים. לכן רצוי להתייעץ הן עם גורמי מקצוע והן עם קרובים ומכרים שעברו הליך דומה. אל תוותרו על ביצוע מחקר מעמיק, ביצוע השוואות והבנה מלאה של התמורה להצעת המחיר שתקבלו. זכרו שמדובר באירוע משמעותי ביותר עבורכם, והבנת רכיבי התמחור תסייע לכם להבין טוב יותר במה כרוך ההליך הרפואי שהנכם עתידים לעבור.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: