יתרונות ביטוח בריאות פרטי

מהו בעצם ביטוח בריאות פרטי?

לאט לאט המדינה מתנערת יותר ויותר מאחריותה אלינו האזרחים, אנו רואים זאת בכל תחומי החיים, רווחה, חינוך וגם בבריאות. אם בעבר הספיק לנו ביטוח בריאות בסיסי של קופת חולים לשם קבלתו של טיפול רפואי טוב הרי שהיום אין מה לדבר על הסתפקות בביטוח הבריאות הבסיסי ואנו צריכים לבחור בביטוחים אחרים לחלוטין. זהו בדיוק המשמעות של ביטוח בריאות, הוא מספק לנו הגנה נוספת על ביטוחי הבריאות של קופת החולים בהם כולנו מבוטחים ומאפשר לנו לקבל כיסוי ביטוחי רחב יותר. ביטוחי בריאות פרטיים הם למעשה תמונת מראה של מערכת הבריאות הציבורית והם מאפשרים לנו לקבל טיפול רפואי באופן מהיר יותר וטוב יותר מן הרפואה הממשלתית.

האם ביטוחי בריאות פרטיים מכסים ניתוחים פלסטיים?

למעשה הביטוחים הפרטיים אינם ערוכים לכיסוי ניתוחים פלסטיים למעט רשימת ניתוחים היכולים בנוסף לעניין האסתטי, להיות מוגדרים תחת “צורך בריאותי” לדוגמה: ניתוחי עפעפיים, הקטנת חזה, ניתוח אסימטריה וכמובן כל מה שקשור לשחזור שד, כך שכדאי לפני הניתוח לבדוק עם חברת הביטוח הפרטי שלכם אם מגיע לכם השתתפות.חלק מהביטוחים הפרטיים המשתתפים ברשימת טיפולים אלה הם  למשל הפניקס, הראל,כלל, מנורה, מגדל ומכבי.

למי מתאים ביטוח בריאות פרטי?

כפי שכבר נוכחנו לדעת לא ניתן להסתפק בביטוח הבריאות שמסופק על ידי קופות החולים מכיוון שהכיסוי שלו אינו מספק ובשעת צרה הוא יכול להשאיר אותנו קירחים מכאן ומכאן. ביטוח בריאות פרטי מתוקף העובדה שהוא מספק כיסוי מקיף יותר מן הביטוח של קופות החולים משמעו כי הוא מתאים כמעט לכל אחד בשוק. כך לדוגמא כיום ניתן לומר כי הורים רבים מרגע לידתם של ילדם מבטחים את ילדיהם בביטוח בריאות פרטי ונותנים להם את הכיסוי הביטוחי הרחב ביותר. אך ביטוח בריאות פרטי מתאים לא רק לילדים קטנים אלא גם למבוגרים וקשישים ולמעשה לכל אדם הרוצה להרגיש בטוח בחייו ובצורה הטובה ביותר ללא עכבות וללא בעיות. ניתן לומר כי מי שלא עושה ביטוח בריאות פרטי משחק בחייו ועל כך אין אלא להצר.

ממה מורכב ביטוח בריאות פרטי?

כמו כל דבר גם ביטוח בריאות פרטי מורכב משלוש תכניות עיקריות שכל אחת מהן היא עולם ומלואו (מדובר על רוב הביטוחים). ראשית ביטוח בריאות פרטי נותן לך את האפשרות לבצע השתלות בחו”ל כמובן בסבסוד מלא (עד גובה של כמה מליוני ש”ח תלוי בסוג הפוליסה אותה בחרת). לכך יש משמעות גדולה מכיוון שכיום קשה לבצע השתלות בארץ ולעתים אין ברירה אלא לצאת לחו”ל בכדי לבצע את ההשתלה ואם עושים זאת אזי חובה לבחור בביטוח בריאות פרטי. התכנית השנייה של ביטוח בריאות פרטי היא תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, מדובר בתכנית מצילת חיים כפי שניתן להבין משמה וזאת מכיוון שהתרופות היקרות ביותר לא תמיד כלולות בסל הבריאות ואלו התרופות שפעמים רבות מצילות את חיינו. התכנית השלישית של ביטוח בריאות פרטי היא התייעצות עם רופאים וקבלת חוות דעת מהם ללא תור ובאופן מהיר ביותר.