ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוח אף שני

ניתוח אף שני – כל מה שחשוב לדעת לפני

כמו בכל ניתוח, גם בניתוחים פלסטיים באף לעיתים עלולים להיות סיבוכים ותקלות. כאשר מדובר בניתוחי אף כושלים, ברוב המקרים ישנו צורך לבצע נליך נוסף שלמעשה מהווה תיקון לניתוח הקודם. אם עשיתם ניתוח אף שכשל (בין אם למטרות אסתטיות או למטרות בריאותיות), אין לכם מה לדאוג. ניתוח אף שני הוא דבר שבשגרה, ואינו מסובך במיוחד. במדריך הזה, סיכמנו עבורכם את כל הדברים החשובים שתצטרכו לדעת על תיקונים לניתוחי אף. 

מה הוא ניתוח אף שני ומתי צריך לעשותו?

מדובר למעשה בסוג הניתוחים הפלסטיים הנפוצים והמבוצעים ביותר בעולם, וככאלה, הגיוני שיקרו בהם לא מעט תקלות משניות אשר עלולות להביא תוצאות לא מספקות. לכן, הליך שני מבוצע על מנת לתקן את שגיאות ההליך הקודם. ישנם מקרים רבים בהם נרצה לבצע ניתוח אף נוסף לתיקון הקודם, הכוללים בין היתר חוסר שביעות רצון של המטופל מהמראה החדש, מחיצות עקומות, הסרה מוגזמת של רקמות וסחוס וכן מקרים דחופים יותר הכוללים קשיי נשימה שנגרמו כתוצאה מהניתוח הראשוני.  את התיקון מבצעים רק לאחר תקופת ההחלמה מהניתוח הראשון ולאחר שהתוצאות הסופיות נראות בבירור. כלומר, לא פחות משנה מאז הניתוח הראשון. כמו כן, תיקונים לניתוחי אף מבוצעים ברוב המקרים על ידי מנתחים פלסטיים מקצועיים ומנוסים ביותר, שכן הם דורשים עבודה מורכבת יותר הכוללת איתור ואפיון הנזקים מהניתוח הקודם. 

מהם התהליכים בכל הנוגע לניתוח אף שני וההחלמה?

ברוב המקרים, ההכנה לקראת הפרוצדורה של ניתוח אף שני דומה מאוד ואף זהה לאלו של ניתוחי אף ראשוניים. מנגד, במקרים רבים העור והרקמות באף שהמבנה והגמישות שלהם נפגעו כתוצאה מההליך הראשון מקשים על ביצוע התיקון, מה שדורש עבודה מורכבת יותר מצד המנתחים. נרצה להדגיש כפי שציינו למעלה, שבנוגע למקרים של הליך שני יש לפנות אך ורק למנתחים פלסטיים מנוסים ומיומנים בביצוע ניתוחים מסוג זה, כדי שיוכלו לדעת כיצד לבצע את העבודה בצורה המיטבית ועם השיטות המתאימות ביותר.  תהליך ההחלמה של ניתוח אף שני דומה אף הוא במידה רבה להליך הכירורגי הראשון, אך מומלץ לשים דגש רב יותר שאתם מקפידים על כל הנחיות הרופא ועל כללי הבטיחות על מנת שלא תפגמו בהחלמה.   

מה חשוב לדעת בבחירת מנתח פלסטי לביצוע הליך התיקון של ניתוח אף?

ההמלצה היא להתנתח לניתוח אף שני שוב אצל אותו רופא שביצע את הניתוח הראשון, שכן הוא כבר מכיר את המנותח ואת המקרה שלו ויודע מה יש לעשות.  עם זאת, בתור אנשים שכבר עברו ניתוח אף אחד והתאכזבו, כדאי לבחור את המנתח שיבצע את הליך התיקון שלכם בקפידה. מנתחים מקצועיים ומנוסים יהיו קשובים לצרכים ולטענות שלכם, יבהירו לכם כראוי מה אתם הולכים לעבור, ומהם הסיכונים הכרוכים בכך. חשוב מאוד לבחור מנתח שיבין את המצוקה והתסכול שלכם ויקשיב לסיבות בגינן אתם לא מרוצים מתוצאות הניתוח הראשוני. כמו כן, מומלץ להיות קשובים גם לדעות ולעצות של המנתח עצמו, שכן ישנם מקרים שאינם מצריכים ניתוח – בהם הסיכונים גוברים על הרווחים. למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס העמוד שלנו ניתוחי אף. בהצלחה!
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: