ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

ניתוחי חזה - ד"ר יעקב בר

כירורגיה של העור – ניתוחי עור מתקדמים

ניתוחי עור מתקדמים

בכל סקר רפואי ובכל שאלון שנערך בנוגע לענייני בריאות וחששות ממצבים רפואיים עולה מחלת הסרטן ומופיעה במקומות הבולטים והראשונים. אפילו כיום, כאשר המחלה ידועה וכאשר אחוז החולים בה, ברחבי העולם, הולך וגדל מדי יום, קשה עדיין להעלות את שמה על בדל השפתיים ורבים מעדיפים לקרוא לה בשם "המחלה" או "מחלה קשה" ולא בשמה המקובל. המחלה הממארת והמסוכנת הזו היא בעלת מאפיינים ברורים, את חלקם ניתן למנוע וחלקם בלתי נמנעים ואינם תלויים בלוקה בה או באורח חייו. סרטני העור למיניהם הם מהנפוצים בסוגי הגידולים הממאירים ובניגוד לסוגי סרטן אחרים, ניתן להבחין בהם גם בחיווי ויזואלי ובמהירות מספקת על מנת להספיק ולהגיע לגורם רפואי לצורך הסרת נגעי עור וגידולים.
סרטן הוא, ברמת הפשט, התפרצות תאית לא מבוקרת היוצרת פגם בתפקוד הגוף ומשבשת את המהלך התקין שלו, וככל שמקדימים לזהות תסמינים, לאבחן את המחלה ולטפל בה, כך סיכויי ההישרדות וההחלמה עולים בצורה דרסטית וניתן לחזור ולקיים אורח חיים נורמטיבי ושגרתי. כאשר מדובר על מאפיינים של סרטן עור, הרי שכל אחד יכול לראות בעצמו האם חל שינוי כלשהו בגופו, האם הופיעה בליטה לא מוכרת, פצע שאינו ברור מהיכן הגיע או נקודת חן חשודה שהחליפה את צבעה. כל שינוי בסטאטוס המוכר והידוע מצריך מעקב צמוד אחר המצב ובאם המצב לא משתפר, או כאשר יש חשש שמדובר באובייקט לא תקין, יש לפנות לייעוץ ולדיאגנוזה רפואית ובמקרה הצורך גם להתחיל במסלול של הסרת נגעי עור וגידולים, גם שפירים ובמיוחד ממאירים.
אבחון מוקדם של שינוי במצב בעור, לפחות בכל מה שקשור לכתמים ולשינויי צבע ופיגמנטציה, קל יותר כאשר העור הוא בהיר ולא כהה, ולכן על כהי העור ועל בעלי העור השזוף להקפיד הקפדה יתרה בנושא ולעקוב באופן הדוק יותר אחר סימנים ותסמינים עוריים הדורשים את הטיפול והבקרה, בין אם מדובר על מתן ייעוץ להתנהלות נכונה ובטוחה ובין אם מדובר על צורך אמיתי בפרוצדורות של הסרת נגעי עור וגידולים שמתגלים בבדיקות תקופתיות ובעין רפואית מקצועית.
חשוב לזכור כי גם נגעי עור מולדים, כמו כתמי לידה, נמשים או נקודות חן, יכולים להפוך את עורם, תרתי משמע, ולהפוך למסוכנים ולכן גם עליהם חשוב לתת את הדעת ולזהות שינויים במצב ובמראה.
למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל הזרקות – המאמר השלם.
בהצלחה!
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: