ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

טיפים לבחירת מנתח פלסטי

מנתח פלסטי – טיפים לבחירה נכונה

מנתח פלסטי – כל הטיפים החשובים

החלטתם לעבור ניתוח פלסטי.ההחלטה התקבלה בתום תהליך הבשלה שכלל מחשבות ראשונות על הצורך בשינוי, התלבטויות עם עצמכם ובשלב הבא התלבטויות עם המשפחה, בני בנות הזוג ולעיתים עם חברים או חברות. לפניכם כל הטיפים לבחירת מנתח פלסטי.

מנתח פלסטי – עצות והמלצות:

הגדירו לעצמכם מהי הבעיה המטרידה אתכם. האם ניתוח פלסטי הוא אכן התשובה או שקיימים גם פתרונות אחרים? האם הבעיה היא אסתטית בלבד, או שהיא מלווה במגבלות גופניות רפואיות?האם הבעיה היא פסיכולוגית? האם קיימת יותר מבעיה אחת, ואם כן מהו סדר העדיפויות בפיתרון אותן בעיות? פנו למנתח פלסטי לא "כדי סתם לברר" אלא רק לאחר שהתגבשה בכם החלטה שהנכם מעוניינים בניתוח, אם אתם עדיין לא בשלב הזה, עשו קודם את הבירורים באינטרנט.

למצוא מנתח פלסטי המתאים ביותר לפתרון הבעיה המסוימת שלכם?

קיימים מנתחים פלסטיים המתמחים בסוג מסוים של הניתוחים וסטטיסטית מבצעים אותו הכי הרבה.מומלץ להשתמש בכל ערוץ מידע אפשרי, אך יש לזכור כי המידע המהימן ביותר הוא מדד שביעות הרצון של מי שעברה ניתוח אצל המנתח המסוים, כלומר המידע המועבר מפה לאוזן הוא מידע חשוב. עם זאת יש לצבור מידע ממספר מנותחים כי תמיד יהיה מי שאינו מרוצה מניתוח מסוים, ואין זה מעיד בהכרח על כישוריו של המנתח.
ותק וניסיון – אינם תמיד מעידים על כישרון ואינם תמיד ערובה להצלחת הניתוח הפלסטי, אך בד"כ מנתח ותיק ובעל ניסיון עדיף על מנתח שזה עתה סיים את התמחותו ועושה את צעדיו הראשונים בתחום האסתטיקה.
אמינות – מנתח פלסטי אמין יתאר בפניכם את המציאות כפי שהיא, יתאר בפניכם את התוצאות הצפויות ללא ניסיון להפריז או לייפות אותן. היזהרו מפני מי שמבטיח 100 אחוזי הצלחה, אין דבר כזה בכירורגיה פלסטית או ברפואה בכלל.
סיבוכים – שאלו על סיבוכי הניתוח ועל תוצאות לא רצויות (יש הבדל!). מה קורה אם התוצאה אינה לטעמכם מבחינה אסתטית, האם ניתן לנתח שוב ומה לוחות הזמנים והעלויות הכרוכים בכך?

הדמיה – האם ניתן לבצע הדמיה בסוג הניתוח המבוקש?

באיזה מידה הבנתם את ההסברים והאם אתם שבעי רצון מהיקף ההסברים שנתנו? האם אתם מרגישים שאתם מבינים את התהליך אותו אתם עומדים לעבור? האם ניתן לכם טופס הסכמה לניתוח וטופסי הסבר לעיון?
כימיה עם הרופא – חשוב שתרגישו שהרופא קשוב לרצונותיכם ומבין מה מפריע לכם.
לעיתים הרופא אינו מסכים להגדרתכם את הבעיה האסתטית, ולעיתים אף יסרב לנתח אתכם אם אינו משוכנע בעצמו בנחיצות הניתוח או בתרומתו למצבכם האסתטי והנפשי.
במקרה זה עליכם להרהר שוב בנחיצות הניתוח, ואף לשמוע חוות דעת נוספת כדי לגבש דעה.
חברות באיגוד הפלסטיקאים אינה מעידה בהכרח שאין מדובר במנתח פלסטי, אך רוב המנתחים הפלסטיים בארץ חברים באיגוד ומייחסים לכך חשיבות מקצועית.
01. וודאו שהרופא מומחה לכירורגיה פלסטית. רופא המציג עצמו כמומחה לרפואה אסתטית, ולא כמנתח פלסטי, בד"כ אינו מנתח פלסטי.
02. היחס במרפאה – יחס הצוות חשוב מאוד ומשקף את האווירה הכללית ומרמז על הליווי לפני הניתוח ואחריו.
03. מחירים – רמת המחירים אינה אחידה. היא משתנה מרופא לרופא ומניתוח לניתוח. לא כל הניתוחים הם בעלי אותה רמת קושי, יש מסובכים יותר ומסובכים פחות. אין ניתוחים פשוטים. בררו גם עלויות של ניתוח מתקן, או ניתוחים אחרים העלולים להיות דרושים בהמשך.
04.  אל תלכו ליותר משלושה ייעוצים! ריבוי ייעוצים רק יתרום לתחושת הבלבול מאחר ולמנתחים שונים דעות שונות.

לבחור נכון: הדברים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים מנתח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הם אמנם אינם הניתוחים הכי מסובכים לביצוע, אך בשביל לקבל תוצאות מספקות, שישאירו אתכם מרוצים, תצטרכו לבחור את המנתח הפלסטי שלכם בכובד ראש. ישנם כמה קריטריונים חשובים שצריך לקחת לתשומת הלב לפני שבוחרים מנתח פלסטי, ובעזרתו של ד"ר יעקב בר, סיכמנו עבורכם את הקריטריונים החשובים ביותר.

דגשים לבחירת מנתח פלסטי:

שנות ניסיון והתמחות

כמו בכל תחום עיסוק, חשוב לוודא שהמנתח הפלסטי שלכם הוא אדם בעל ניסיון וותק בתחום הניתוחים הפלסטיים וכמובן שהוא גם בעל הסמכה של מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית וחבר באיגוד הפלסטיקאים הישראלי. לא תרצו שהרופא שיבצע את אותו ניתוח, שאמור לשפר את המראה שלכם ולהעלות לכם את הביטחון העצמי, יהיה אדם לא מקצועי ולא מנוסה. כמו כן, מנתחים פלסטיים שונים מתמחים בענפים ובסוגי ניתוחים שונים. בררו האם המנתח הפלסטי בו אתם מעוניינים הוא אכן מומחה לסוג הניתוח אותו אתם מעוניינים לעבור. 

המלצות

רוב האנשים לא היו שוכרים את שירותיו של אינסטלטור או חשמלאי ללא ביצוע בדיקת רקע והמלצות של לקוחות קודמים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בכירורג פלסטי, שעומד לבצע בגופכם הליך ניתוחי! מנתחים רבים נוטים לפרסם המלצות של מטופלי עבר באתרי האינטרנט שלהם או ברשתות החברתיות, וכדאי מאוד להעיף מבט. 

כמו כן, כדאי לא להסתמך רק על ההמלצות שהמנתחים עצמם בוחרים לפרסם, ולבצע סקר שוק באינטרנט ולראות מגוון רחב של מנתחים מומלצים. 

קרבה למקום מגוריכם

בדומה לכל ניתוח אחר, גם ניתוח פלסטי מצריך תקופת החלמה והתאוששות. לכן, הרבה אנשים מעדיפים לוודא שהקליניקה בה עובד המנתח הפלסטי בו בחרו תהיה קרובה לאזור מגוריהם ותקל עליהם את ההגעה לביקורות. 

אמינות

מעבר להמלצות ורמת הניסיון, ישנן מספר דרכים בהן מטופל יוכל לבדוק את מידת האמינות של המנתח הפלסטי בו הוא מעוניין. ראשית, מנתח פלסטי אמין יתאר לכם את הסיטואציה במלואה, מבלי להסתיר פיסת מידע אחת, גם אם היא פחות נוחה. הוא יענה על השאלות שלכם, יסביר לכם על מהלך הניתוח, על אופן ההחלמה, וכן על סיכונים וסיבוכים שעלולים להתרחש במהלך הניתוח. 

אם המנתח שלכם נראה "נלהב" מדי לבצע את הניתוח ולא מעלה שום סוגייה בריאותית כלשהי, כדאי לכם להתחיל לחשוב פעמיים האם הוא באמת מנתח אמין מספיק. 

חיבור עם המנתח הפלסטי

כימיה עם הרופא המנתח חשובה במיוחד להרגשה הטובה של המנותח ולתחושת הביטחון שלו לפני הניתוח.  בנוסף, חיבור טוב עם המנתח יעזור הן למנתח והן למטופל להבין יותר טוב מה הם רוצים ומה צריך לעשות, וכן יקל את חוויית הניתוח וההתאוששות על המטופל עצמו. 

תיאום ציפיות

כדאי מאוד לעשות תיאום ציפיות ברור ומלא עם המנתח הפלסטי במהלך הפגישה שלפני הניתוח. כך, המטופל למעשה יכול להסביר במדויק למנתח מה הוא רוצה שייעשה, והמנתח מצידו יוכל להסביר לו מה באמת אפשרי לבצע ומה הם ההליכים הדרושים והסיכונים הכרוכים בכך.

לקבלת חוות דעת נוספות לחצו כאן!
בהצלחה!
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: