ד"ר יעקב בר

ד"ר יעקב בר

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

זמן קריאה עד 5 דקות

מהן הזרקות ומה ההבדלים בינהם? ד"ר יעקב בר במאמר מפורט

הזרקות

עם התקדמות הגיל, עור הפנים שלנו הופך קמוט יותר, שקוע וחסר חיוניות. לא ניתן להתחמק מכך, מלבד אולי לקבל גנים טובים בתורשה. בסופו של דבר החשיפה לשמש, התזונה הלקויה שלנו, אורח החיים הלחוץ שלנו ועוד גורמים מזיקים, יגרמו לעור שלנו לאבד את הנראות הצעירה והמלאה שלו. הפתרון – הזרקות.

מהן הזרקות?

מדובר בשיטה מקובלת למדי, בה מזריקים לנקודות מסוימות בעור הפנים חומרי מילוי. חומרי המילוי ממלאים את הנפח היכן שחסר, או מאטים את היווצרותם של קמטים. מדובר בהליך שאם מבצעים אותו עם רופא מומחה בטיפולים אסתטיים, הוא אינו כרוך בסיכונים או בכאבים חזקים מידי, וניתן כבר לאחר כמה שעות לשוב לפעילות מתונה.

חומרי המילוי

קיימים חומרי מילוי רבים בשוק, אך לא כולם מומלצים ומאושרים לשימוש בטוח. אנו נתמקד בשני החומרים הנפוצים ביותר מבין החומרים הבטוחים לשימוש:

חומצה היאלרונית

חומצה היאלרונית מיועדת למילוי מקומות בפנים שלנו שאיבדו מנפחם, בדרך כלל לחיים או שפתיים. החומצה ההיאלרונית נמצאת כבר בגופנו באופן טבעי, ונראה כי אם מזריקים ממנה שוב ושוב מעודדים התפתחות תהליכים בגוף המסייעים בתורם להפחתה של התפתחות קמטים. ניתן לראות את תוצאות ההזרקה מיד בסיומה אך כעבור מספר ימים כאשר הנפיחות המקומית יורדת, התוצאות משתפרות ומחזיקות כך למספר חודשים ועד כשנתיים במקרים מסוימים.

בוטוקס

ובשמו המלא בוטולינום טוקסין. מה שאולי לא ידעתם, זה שמדובר בעצם ברעלן. אך אל דאגה – הבוטולינום מוחדר לעור בכמויות קטנות, ותפקידו למנוע מהשריר לקבל פקודות של תנועה. מאחר והשריר אינו יכול לבצע כיווץ והרפיה הגורמים למראה המקומט, הקמטים מתיישרים ונעלמים. את הבוטוקס נהוג להזריק בעיקר באזורים מלאי הבעה בפנים, כמו בין הגבות או המצח. החיסרון – לאחר 3 חודשים תצטרכו לגשת לקבל זריקה נוספת כדי לשמר את התוצאות.

מה חשוב לדעת לפני שניגשים להזרקות?

אם אתם נוטלים תרופות מדללות דם עליכם להתייעץ עם הרופא לגבי הסיכון שהן מייצרות ברגע ההזרקה. ההזרקה מלווה במעט כאב, אך תוכלו לחזור לשגרה במהירות, מספר שעות לאחר ההזרקה. תוצאות ההזרקה ישמרו לכם בהתאם לתדירות שבה תשמשו בהבעות הפנים שלכם. אצל אנשים שעושים פעילות ספורטיבית גבוהה התפוגגות החומרים מואצת בגלל המאמץ והבעות פנים המלוות אותו.  

לסיכום

הזמן עושה את שלו, גם בכל הקשור לעור הפנים שלנו. אם עור הפנים מרגיש לכם נפול, קמוט מידי, וחסר חיים – אינכם חייבים להישאר עם המצב כמו שהוא. תוכלו לפנות לד"ר יעקב בר, שיציע לכם את סוג הזריקה המתאימה לכם. כיום נפוץ ביותר לעשות שימוש בחומצה היאלרונית למילוי מקומות שאיבדו מנפחם, ולמקומות מקומטים יתר על המידה מזריקים בוטוקס. החומצה היאלרונית מחזיקה מעמד לזמן רב יותר מאשר הבוטוקס, אך בשני המקרים מדובר בטיפול הדורש תחזוקה שוטפת. עם זאת, מדובר בהליך משתלם במיוחד, למראה צעיר ובריא יותר מתמיד. 

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
צרו עמנו קשר
נשמח לתת לכם ייעוץ אישי

מאמרים נוספים שאולי תאהבו: