מאיזה גיל אפשר לבצע הגדלת חזה לנערות?

גיל 17 הוא הגיל המינימלי לביצוע ניתוח הגדלת חזה לנערות. מקרים יוצאי דופן נבחנים בנפרד על ידי וועדה מיוחדת ורק לאחר שהנערה קיבלה את אישורו של פסיכיאטר ורופא משפחה, שבוחנים את מניעיה ואת התאמתה לניתוח הן מן הפן הפיזי והן מן הפן הנפשי.האם אפשר לבחור כל  מידה שאחפוץ?באופן עקרוני ניתנת לאישה המנותחת את זכות הבחירה לגבי גודל החזה אותו היא רוצה ליצור. עם זאת המנתח בדרך כלל מייעץ ומנתב באופן חד משמעי להגדיל באופן פרופורציונלי לגוף כולו ולא לבצע ניתוח הגדלת חזה לנערות או נשים שלאחר מכן ייראו גרוטסקיות ואף ייגרמו לעצמן נזק פיזי.

האם אוכל להניק בעתיד?

כל עוד החתך אינו מתבצע בקו הפטמה אין כל סיבה שתהיינה בעיות בשלב ההנקה. עם זאת כדאי להתייעץ עם יועצת הנקה מוסמכת להטבת התהליך כולו. באופן כללי מומלץ לוודא מול הרופא המנתח טרם ביצוע ניתוח הגדלת חזה לנערות במיוחד את שיטת הפעולה שלו ואף לוודא נושא זה.

האם הסיכוי לסרטן בקרב נערות מושתלות חזה גדול יותר?

אין כיום עדויות לכך. מחקרים רבים מראים כי אין כל קשר בין הגדלת חזה לבין סרטן. ללא כל קשר מומלץ לבדוק מדי שנה את ההסתברות לסרטן השד. מודעות היא המפתח להצל חיים במקרה של סרטן בנשים בפרט ובאנשים בכלל.

האם דרוש אישור הורים?

נערה מתחת לגיל 18 המבקשת לעבור ניתוח הגדלת חזה לנערות מחוייבת על פי חוק להציג מסמכי אישור משני הוריה המתירים לה לעבור את הפרוצדורה הרפואית. ישנם רופאים שאף יידרשו לראות את ההורים פרונטלית טרם יסכימו לבצע את הפרוצדורה הרפואית.

מה הסיכונים האפשריים?

הסיכונים הם: דחיית השתל, זיהומים, שטפי דם, דימומים פנימיים, נזקים אסתטיים, צורך בניתוח חוזר ועוד. את פירוט כל הסיכונים האפשריים תקבלי מהמנתח בשלב ההתייעצות. 

לאילו תוצאות ניתן לצפות?

רוב הניתוחים עוברים בשלום והתוצאות יפות מאד, כיום עם השיפור העצום בידע, בניסיון ובטכנולוגיה העומדת לרשות המנתחים אפשר לומר שהמראה של הגדלת חזה לנערות ובכלל הינו מראה קרוב מאד לטבעי.